Reklama

Na straży od pół wieku

Opublikowano:
Autor:

Na straży od pół wieku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W niedzielę (16 lipca) jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Jagodnika świętowała pół wieku istnienia. Uroczystość była okazją do wręczenia odznaczeń zasłużonym druhom, a także poświęcenia zadaszonej podłogi tanecznej obok remizy i pierwszego chodnika w sołectwie.

Początek działania OSP w Jagodniku datuje się na 5 sierpnia 1967 r. To właśnie wtedy w miejscowej szkole podstawowej odbyło się zebranie założycielskie, podczas którego wybrano pierwszy zarząd jednostki. Pierwszym prezesem OSP został Tadeusz Piechota, wiceprezesem zaś Henryk Bańka. Funkcję naczelnika powierzono Aleksandrowi Komanieckiemu, na sekretarza powołano Stefana Dypę, a na skarbnika Edwarda Mazura. Antoni Magda został przewodniczącym komisji rewizyjnej, a Jan Bąba przedstawicielem do Gromadzkiej Rady Narodowej. Gospodarzem jednostki został Stanisław Gancarz, a członkami zarządu: Julian Truniarz i Jan Chmielowiec.

Za długoletnią, nienaganną i bezinteresowną służbę społeczną w szeregach OSP zostali odznaczeni:

Złotym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa:
Krzysztof Magda,
Janusz Lubera.

Srebrnym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa:
Marian Babiarz,
Zbigniew Gancarz.

Podczas jubileuszu nadano także odznaki Strażak Wzorowy.
Otrzymali je:
Janusz Augustyn,
Patryk Bańka,
Jakub Guźda.

Więcej w 29 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE