Reklama

Na sesji w Raniżowie kłótnia o... petentów

Opublikowano:
Autor:

Na sesji w Raniżowie kłótnia o... petentów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Czy mieszkańcy, którzy przychodzą załatwić swoje sprawy do Urzędu Gminy Raniżów, powinni być nazywani "petentami"? Na ten temat dyskutowali samorządowcy podczas ostatnich obrad. Co z tego wynikło?

Radnemu Janowi Puzio nie spodobało się to, że niektórzy urzędnicy i radni nazywają mieszkańców, którzy przychodzą do urzędu gminy, "petentami".

Bardzo złe słowo

- Miałbym taką prośbę, aby o mieszkańcach, którzy do gminy przychodzą, nie mówić "petenci". Bo petent, jeśli się zaglądnie do słownika, to jest ktoś, kto staje ukorzony (uniżony, przyp.red.) przed majestatem urzędnika, a to są dwa podmioty całkowicie równe - wyjaśnił przewodniczący rady gminy. 

- Mieszkaniec nie jest petentem, on nie przychodzi błagać o załatwienie sprawy - zaznaczył. - Lepszym słowem jest "interesariusz", a najlepszym po prostu "mieszkaniec" - stwierdził. 

Jak dodał, określenie "petent" jest bardzo nieodpowiednim w stosunku do mieszkańców, którzy przychodzą do gminy załatwić swoje sprawy. - W instytucji, którą kieruję (KRUS w Kolbuszowej), zabroniłem używania tego słowa w stosunku do rolników, którzy do nas przychodzą - dodał.

Radny: Przepraszam

Do wypowiedzi przewodniczącego rady gminy odniósł się Karol Ozga.  - Odnośnie "petentów", jeśli obraziłem któregoś mieszkańca kraju czy Europy słowem "petent", bo do urzędu gminy przychodzą  nie tylko mieszkańcy gminy Raniżów, ale i osoby spoza gminy,  z terenu RP i spoza Polski, to przepraszam - stwierdził radny Ozga,

Co do powiedzenia miał wójt Grądziel w tej sprawie? O tym w aktualnym Korso

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE