Reklama

Na pomoc nauczycielom

Opublikowano: pon, 24 kwi 2017 05:42
Autor:

Na pomoc nauczycielom - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Jak pomóc pedagogom, którzy stracą pracę bądź będą pracować na mniej korzystnych warunkach niż wcześniej? Nad tym, jak pomóc nauczycielom, zastanawiali się radni podczas komisji oświaty (28 marca).

O to, jak będzie wyglądała sytuacja kadry po przekształceniu szkoły z sześcio- na trzyklasową zapytał Bronisław Pruś, radny z Woli Raniżowskiej. - Co z tymi nauczycielami? Czy nie byłoby możliwości zatrudnić ich gdzie indziej? - dopytywał samorządowiec. 

Obecny na komisji wójt wyjaśnił, że to dyrektor szkoły jest pracodawcą nauczycieli i to on konstruuje arkusz organizacyjny. - Na podstawie tego arkusza organ prowadzący zauważa, jaki ruch kadrowy jest w tej jednostce. Nie ukrywajmy, bo na pewno będzie on na niekorzyść zatrudnionych. Na pewno dla pedagogów zabraknie siatki godzin. Sprawą otwartą jest sprawa działania organu prowadzącego, czyli szukania tych godzin w pozostałych jednostkach, a to jest też indywidualna sprawa nauczycieli. My zachęcamy, żeby pytali dyrektorów ościennych placówek, czy są jakieś godziny. Dopiero na bazie tej siatki będziemy wiedzieć, jaki problem wyniknie.  

Kwestię etatów wyjaśniła obecna na komisji dyrektorka szkoły Anna Żak. - Jeżeli byłyby klasy 0, I i III, a w oddziale przedszkolnym byłoby co najmniej 10 osób, to w takim układzie będzie mógł być jeden etat dyrektora, jeden pełny etat nauczycielski i dwa razy po pół etatu - powiedziała dyrektor Żak i dodała: - Teraz na pełnym etacie jest czterech  zatrudnionych nauczycieli. Jeśli nie będzie zerówki, to zupełnie się wszystko zmieni, bo tych godzin nie będzie wcale. 

Więcej w 16 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 5 lat temu | ocena +1 / -0

  tomek

  Jak pomóc?? odpowiedz jest prosta zwiększyć pensum do 40 godz.tygodniowo , pozostałych zwolnic i to nie tylko w tej szkole ale we wszystkich.

  • 5 lat temu | ocena +1 / -0

   Ja

   Jestem za, ale malutkie "ale". Nauczyciel będzie pracował od godz. 8.00 (ani minuty wcześniej, sam pilnuj swoje dziecko przed lekcjami) do godz. 16.00 (ani minuty dłużej, tak jak w urzędach). A ty się wtedy dostosuj i przyjdź na wywiadówkę do godz. ok 15.45, abyś zdążył się czegoś dowiedzieć o swoim dziecku, bo o 16.00 już będzie szkoła (biuro) zam... Rozwiń