Reklama

Na policjanta lub na strażaka. Kolbuszowskie liceum otwiera nowe kierunki. Sprawdź

Opublikowano:
Autor:

Na policjanta lub na strażaka. Kolbuszowskie liceum otwiera nowe kierunki. Sprawdź - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Sporo nowości czeka na uczniów klas ósmych, którzy zdecydują się kontynuować naukę w szkołach ponadpodstawowych w powiecie kolbuszowskim. Kolbuszowksie szkoły średnie przygotowały wiele nowych kierunków.

Aktualnie uczniowie kończący szkołę podstawową, w powiecie kolbuszowskim, mają do wyboru trzy szkoły średnie: Liceum Ogólnokształcące im. Janka Bytnara w Kolbuszowej, Zespół Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Kolbuszowej oraz Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych im. KEN w Weryni. Każda z tych placówek oferuje nowym uczniom sporo atrakcyjnych kierunków kształcenia oraz szeroki wachlarz zajęć dodatkowych.

Jak informuje Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej, Liceum Ogólnokształcące, w nadchodzącym roku szkolnym, rusza z nowym modułem kształcenia. Jest to klasa policyjno-pożarnicza. W jej ramach realizowane będą dwa odrębnie dwa moduły: policyjny. W tej klasie uczniowie poznają specyfikę pracy policjantów i pracowników służby więziennej oraz elementy prawa i kryminalistyki. Rozwiną również swoje zainteresowania, uczestnicząc w dodatkowych zajęciach specjalizacyjnych, związanych ze służbami mundurowymi, tj. musztra, kurs samoobrony, strzelectwo, pływanie czy pierwsza pomoc. Przygotują się do matury i dalszej nauki w szkołach policyjnych lub rozpoczną pracę w policji, więziennictwie, straży granicznej i innych jednostkach mundurowych. Co więcej, absolwenci klasy policyjnej w trakcie procesu rekrutacji na uczelnie wyższe, przygotowujące do pracy w Państwowej Policji dodatkowo otrzymują dwa punkty.
Drugi moduł, oferowany przez kolbuszowskie LO, to moduł pożarniczy. W tej klasie uczniowie poznają specyfikę pracy strażaków, nabiorą znajomość prawa i bezpieczeństwa pożarowego, organizacji i funkcjonowania Państwowej Straży Pożarnej oraz Krajowego Systemu Ratowniczo- Gaśniczego. W tej klasie będą mogli rozwinąć swoje zainteresowania, uczestnicząc w dodatkowych zajęciach specjalizacyjnych związanych ze służbami mundurowymi.

- Przygotujesz się do matury i dalszej nauki w szkołach aspiranckich lub w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Absolwenci klasy pożarniczej w trakcie procesu rekrutacji do szkół aspiranckich lub Szkoły Głównej Służby Pożarniczej dodatkowo otrzymują pięć punktów - zachęca starostwo.


Oprócz klasy policyjno-pożarniczej, w kolbuszowskim Liceum Ogólnokształcącym, w nowym roku szkolnym 2020/2021 planuje się również uruchomienie klasy politechnicznej, medycznej, przyrodniczo-turystycznej oraz humanistyczno-prawnej.

- Nasze szkoły cały czas się rozwijają, panuje w nich przyjazna atmosfera i korzystne warunki do nauki. Kształcenie odbywa się w jednozmianowym systemie. Ponadto oferujemy stypendia naukowe oraz dopłaty do biletów miesięcznych – wylicza Józef Kardyś, starosta kolbuszowski.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE