Reklama

Na niebiesko z opóźnieniem

Opublikowano:
Autor:

Na niebiesko z opóźnieniem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Z ponad miesięcznym opóźnieniem, ale i w Kolbuszowej miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych zyskały nowe oznakowanie.

Nowe przepisy dotyczące oznakowania miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych weszły w życie we wrześniu 2015 roku. Oprócz wyróżnienia znakiem pionowym i poziomym, miejsca te, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury i Rozwoju, mają też być pomalowane na niebiesko. Taka barwa ma poprawić widoczność miejsc przeznaczonych dla niepełnosprawnych, ułatwić ich znalezienie i przeciwdziałać sytuacjom, kiedy nieuprawnieni kierowcy przez pomyłkę zostawiali tam swoje samochody.

Nie wiadomo
Na wypełnienie zalecenia ministra zarządcy dróg mieli czas do 30 czerwca. Niebieskie pola z symbolem osoby niepełnosprawnej w większości miejsc w Kolbuszowej pojawiły się dopiero początkiem sierpnia. Dlaczego? Z tym pytaniem zwróciliśmy się do burmistrza Kolbuszowej. - Nie wiem, skąd wynikało takie opóźnienie. Z tym pytaniem proszę się zwrócić do pani kierownik Elżbiety Lis - powiedział nam Jan Zuba. Kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej i Budownictwa od poniedziałku (14 sierpnia) przebywa jednak na urlopie. Pytanie przesłaliśmy więc drogą mailową. Na odpowiedź czekamy.
Będzie więcej


Więcej w 33 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE