Reklama

Na najbliższej sesji radni powiatowi rozpatrzą skargę złożoną na starostę Józefa Kardysia

Opublikowano:
Autor:

Na najbliższej sesji radni powiatowi rozpatrzą skargę złożoną na starostę Józefa Kardysia - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Na szefa powiatu poskarżył się Tomasz Buczek, szef podkarpackiego Ruchu Narodowego, który 11 grudnia złożył dwa pisma do Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Powiatu Kolbuszowskiego.

Pierwszy wniosek dotyczy wynagrodzenia starosty kolbuszowskiego. Mieszkaniec Kolbuszowej Górnej apeluje w nim do rady powiatu, aby ta ustaliła dla Józefa Kardysia miesięczną pensję w wysokości 5016 zł. 

- Ufam, że pan Józef Kardyś, jako wieloletni starosta kolbuszowski, oraz wszyscy radni z nim na czele, jako społecznicy, będą rozumieli stan budżetu powiatu, który nie pozwala na rozrzutność, a który to został i tak nadwyrężony na skutek zaistniałej sytuacji ze stworzeniem fikcji prawnej w celu nabycia praw emerytalnych - czytamy we wniosku złożonym przez Buczka. 

W drugim piśmie przedstawiciel Ruchu Narodowego apeluje do członków komisji, aby ta zajęła się wnioskiem w sprawie rozwiązania rady powiatu i rozpisania nowych wyborów przez odpowiedni organ wyborczy. 

- Wniosek ten motywuję brakiem gospodarności finansami publicznymi, jakimi zarządzają radni, rada powiatu, zarząd rady powiatu z panem starostą Józefem Kardysiem na czele - pisze Tomasz Buczek, nawiązując do wyborów Ryszarda Sukiennika, dwudniowego starostę, i powołanie ponownie na to stanowisko Józefa Kardysia. 

Rozpatrzeniem skargi radni powiatowi zajmą się podczas najbliższej sesji - 27 grudnia. Rozpoczęcie obrad o godz. 9 w starostwie w Kolbuszowej. 

 


 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE