Reklama

Na drogi, stroje i doposażenie. Mieszkańcy gminy Raniżów podzielili pieniądze z funduszu sołeckiego

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Canva

Na drogi, stroje i doposażenie. Mieszkańcy gminy Raniżów podzielili pieniądze z funduszu sołeckiego - Zdjęcie główne

Mieszkańcy gminy Raniżów także podzielili swoje pieniądze pochodzące z funduszów sołeckich. | foto Canva

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Mieszkańcy gminy Raniżów podzielili swoje pieniądze. Na co zostały przeznaczone?

Fundusz sołecki stanowią pieniądze wyodrębnione z budżetu gminy. Są zagwarantowane na realizację przedsięwzięć służących poprawie życia mieszkańców. 

Jeśli rada gminy zdecydowała się na utworzenie funduszu sołeckiego, wówczas mieszkańcy sołectwa znajdującego się na terenie gminy mogą do 30 września roku poprzedzającego rok, w którym sołectwo chce otrzymać pieniądze, złożyć wniosek o pieniądze z funduszu.

Koszt realizacji przedsięwzięcia, na który mają zostać wykorzystane środki z funduszu sołeckiego, nie może być wyższy od kwoty, jaką z funduszu sołeckiego może otrzymać dane sołectwo. 

Wysokość funduszu przeznaczonego na dane sołectwo określa się według ustawy. Zgodnie z nią kwota zależna jest od liczby mieszkańców sołectwa i tzw. kwoty bazowej. Na co pieniądze przeznaczyli mieszkańcy z poszczególnych wsi z gminy Raniżów? 

Raniżów 

Wysokość funduszu sołeckiego wynosi 52 278,30 zł. Mieszkańcy jednogłośnie zdecydowali, że 30 tys. zł przeznaczone zostanie na zakup strojów dla Koła Gospodyń Wiejskich w Raniżowie. Kolejne 10 tys. zł przekazane zostanie dla grupy młodzieżowej z Klubu Sportowego Raniżovia na zakup strojów treningowych. Reszta, czyli 12 276,30 zł, pójdzie na wykonanie oświetlenia na ul. Lipowej w Raniżowie.

Wola Raniżowska 

W Woli Raniżowskiej mieszkańcy mieli do wydania także 52 278,30 zł. W całości fundusz został przeznaczony na jedną z dróg w celu poprawy warunków życia mieszkańców. Za wnioskiem opowiedzieli się wszyscy obecni, czyli 39 osób. 

Korczowiska i Posuchy 

Tutaj wieś miała do dyspozycji 23 420,68 zł. Obecni większością głosów zdecydowali, że całość wydana zostanie na wykonanie ogrodzenia placu remizy OSP w Korczowiskach. Za było 18 mieszkańców, przeciw dwóch, a od głosu wstrzymało się cztery osoby 

W Posuchach mieszkańcy mieli do wydania 25 877,76 zł. Całość przeznaczona została na poprawę nawierzchni dróg i dowiezienie kruszywa. Za takim podziałem byli wszyscy obecni, czyli 23 osoby. 

Poręby Wolskie 

Mieszkańcy mieli do wydania 26 295,98 zł. Na wykonanie oświetlenia w okolicach Potoków od strony kościoła przeznaczono 20 tys. zł, na poprawę i remont dróg 5 tys. zł, a resztę, czyli 1 295,98 zł, na konserwację urządzeń i doposażenie placu zabaw. Za byli wszyscy obecni, czyli 28 osób.

Staniszewskie 

Sołectwo otrzymało z funduszu 40 672,52 zł. Całość przeznaczono na zagospodarowanie terenu i wykonanie ogrodzenia boiska do siatkówki. Tu również przegłosowano wniosek jednogłośnie. 

Zielonka i Mazury  

Zielonka otrzymała 43 809,22 zł. Całość przeznaczona zostanie na dobudowanie podłogi tanecznej przy Domu Ludowym w Zielone. Za było 27 osób, przeciw trzy, a trójka mieszkańców wstrzymała się od głosu.

Mazury z kolei miały do dyspozycji 52 278 zł. Tu również całość kwoty poszła na jedną inwestycję, czyli na drogę Górny Gościniec. Za takim podziałem było 55 osób, czyli wszyscy obecni na zebraniu mieszkańcy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy