Reklama

Na co zostanie przeznaczony fundusz sołecki w Domatkowie, Hucie Przedborskiej i Bukowcu?

Opublikowano:
Autor:

Na co zostanie przeznaczony fundusz sołecki w Domatkowie, Hucie Przedborskiej i Bukowcu? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ciąg dalszy wydatków zaplanowanych w sołectwach gminy Kolbuszowa na 2019 rok.

Bukowiec

Grażyna Kołacz, sołtys wsi, poinformowała mieszkańców o wysokości pieniędzy przypadających na sołectwo w roku 2019. Jest to 21 574, 74 złotych, które trafią m.in. na zakup wyposażenia dla miejscowej jednostki OSP (2 tys. zł) czy zakup nagród dla dzieci i młodzieży biorących udział w konkursach i zabawach (2 tys. zł).

W kosztach ujęto także wydatki związane z wynajmem tzw. dmuchańców jako atrakcji dla dzieci. Na koszenie działek w mieniu gminnym zostanie przeznaczonych 1 tys. złotych. 

Na następne zadanie gmina przeznaczy 16 074, 74 złotych. Zakupiony zostanie namiot, stoliki, ławki oraz zamontowana zostanie klimatyzacja, która poprawi standard miejsca. Dzięki temu zostanie poprawiona jakość organizowanych tam spotkań integracyjnych mieszkańców wsi i ułatwi ich organizację.

W dyskusji mieszkańcy sołectwa zwrócili uwagę na słabą widoczność przy wjeździe obok budynku wielofunkcyjnego, którą utrudnia tam znak informacyjny. Zwrócili się też z prośbą o załatanie dziury na drodze gminnej w stronę Porąb Kupieńskich.

 

Huta Przedborska

W zebraniu rady sołeckiej (18 września) wzięło udział 11 mieszkańców. Do podziału dla Huty było 18 238,44 zł. 

Na remont dróg gminnych przeznaczono 15 tys zł, na drogę "Zalas" 4 tys zł, a na drogę "Kąty" 5 tys. zł. Na poprawienie drogi "Zadział" z czyszczeniem rowów przeznaczone będzie 6 tys. zł. 

W przyszłym roku zorganizowana zostanie "Biesiada Sołecka", na której organizację zaplanowano 2238,44 zł. Wyposażona zostanie również świetlica wiejska, na tel cel zostanie wydany tysiąc złotych.

W sprawach różnych Krystyna Dłużeń, sołtys wsi, zwróciła się z prośbą do burmistrza Jana Zuby o dobudowę oświetlenia przy drodze powiatowej w kierunku Huciska. Prosiła również o usunięcie zanieczyszczonego ogrodzenia przy placu zabaw oraz o dokonanie drobnego remontu drogi powiatowej kierunek Przedbórz-Huta Przedborska.  Mieszkańcy zwrócili uwagę na poszerzające się obszary zarośli i zakrzaczeń na terenie Huty Przedborskiej. 

 

 

Domatków

Zebranie w sołectwie zorganizowane zostało 14 września. Wzięło w nim udział 18 osób, które zdecydowały o tym, jak w 2019 roku wydać przysługujące sołectwu 37 tys. 70 zł. 

Jak ustalili mieszkańcy, 10 tys. zł trafi na remonty traktów w Domatkowie. Przy drodze gminnej zostanie przeprowadzone odmulenie rowu na długości 400 metrów i wymienionych zostanie sześć przepustów. Koszt tej inwestycji to 17 tys. zł.

Wieś przeznaczy również 2 tys. zł na kultywowanie tradycji, spotkanie mieszkańców i promocję sołectwa. Zakupione zostaną tablice informacyjne z numerami domów (25 sztuk) za 3 tys. zł. Na utrzymanie zieleni na mieniu gminnym zostanie zagospodarowane kolejne 3 tys. zł. Wynik głosowania za przyjęciem uchwały w sprawie uchwalenia wniosku o zaplanowanie zadań z funduszu sołeckiego na rok 2019 był jednomyślny.  

Na spotkaniu zabrał głos jeden z mieszkańców, prosząc o przyspieszenie założenia lamp naprzeciw kościoła parafialnego. Kolejny uczestnik spotkania poruszył temat przyspieszenia położenia asfaltu na drogach gminnych w Domatkowie. Uzyskał on deklarację z ust burmistrza, że w następnej kadencji szutrowe drogi będą wyasfaltowane.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE