Reklama

Monika Zielińska wywalczyła srebrny medal w rozegranych w Lipnie mistrzostwach Polski

Opublikowano: śr, 1 maj 2019 16:30
Autor:

Monika Zielińska wywalczyła srebrny medal w rozegranych w Lipnie mistrzostwach Polski - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Jest ona jedną z najzdolniejszych wychowanek kolbuszowskiego Klubu Kyokushin Karate.

W zmaganiach udział wzięło 125 zawodników z 58 klubów. Monika była jedyną zawodniczką, która reprezentowała kolbuszowski klub w tych zawodach. Walczyła ona w kategorii powyżej 65 kg. – Mimo mocno obsadzonej kategorii dotarła do finału. Po drodze w dobrym stylu pokonała trzy rywalki – wspominał Roman Jemioło, trener KKKK.

W decydującym o pierwszym miejscu starciu Monika zmierzyła się z Martą Lubos z Tarnowskich Gór. Jest to jedna z najlepszych zawodniczek w Europie. Finał był bardzo zacięty. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były dogrywki. – Według mnie, po pierwszej dogrywce Monika powinna wygrać ten finał. Niestety, sędziowie zdecydowali o drugiej dogrywce – dodawał Jemioło. W niej lepsza okazała się Lubos. – Podsumowując, jestem zadowolony. Znaleźć się w finale mistrzostw Polski, to zawsze duża sprawa – podkreślał trener Moniki. 

Sama zawodniczka do kolejnych zawodów podeszła z dużą pokorą. - Jechałam, żeby powalczyć o złoto, a o wynik kolejnej dogrywki nie jestem zła. Żeby wygrać, należy wygrać wszystkie dogrywki, a to znaczy, że muszę jeszcze więcej popracować – zaznacza Zielińska.

Dla naszej zawodniczki był to dobry sprawdzian przed kwalifikacjami do mistrzostw świata, które odbędą się 29 czerwca w Pradze. - Mistrzostwa Świata Open jest to najbardziej prestiżowa impreza, która odbywa się raz na cztery lata w Tokio i naszym celem jest zdobycie kwalifikacji i dobry start w tej imprezie – zapowiada Jemioło. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE