Reklama

Ministerstwo Zdrowia obiecało podwyżki. - Nadal boimy się, że rozwiązania proponowane przez ministerstwo są jedynie tymczasowe - mówi Stanisława Jemioło

Opublikowano: sob, 2 lut 2019 17:00
Autor:

Ministerstwo Zdrowia obiecało podwyżki. - Nadal boimy się, że rozwiązania proponowane przez ministerstwo są jedynie tymczasowe - mówi Stanisława Jemioło  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ministerstwo Zdrowia obiecało pracownikom medycznym laboratoriów diagnostycznych podwyżki. - Na tę chwilę wierzymy, że obiecane podwyżki zostaną nam przyznane. Jednak nadal boimy się, że rozwiązania proponowane przez ministerstwo są jedynie tymczasowe - mówi Stanisława Jemioło, kierownik kolbuszowskiego laboratorium.

Wszystko wskazuje na to, że działania pracowników kolbuszowskiego ambulatorium, dążące do poprawy warunków finansowych i zawodowych, zapoczątkowane jeszcze w październiku, przyniosą efekt.

Zadeklarowali pomoc

Przypomnijmy, że 9 października ubiegłego roku większość pracownic Laboratorium Analitycznego w Kolbuszowej nie przyszła do pracy. Personel poinformował kierowniczkę jednostki, że przebywa na zwolnieniach chorobowych. Pacjenci byli odsyłani do domów, a badania wykonywano tylko w pilnych przypadkach. - To jest protest naszego niezadowolenia i rozgoryczenia  z wynagrodzeń - wyjaśniła nam wówczas Stanisława Jemioło, kierownik Laboratorium Analitycznego SPZOZ w Kolbuszowej. - Od czterech lat nasza grupa zawodowa czuje się dyskryminowana w negocjacjach płacowych. Ministerstwo Zdrowia podpisuje porozumienia kolejno z pielęgniarkami, lekarzami, ratownikami medycznymi, pomijając inne zawody medyczne, dlatego chcieliśmy poddać to krytyce i walczyć o siebie. Podnieśliśmy chorągiew buntu w imię wszystkich pomijanych i dyskryminowanych zawodów medycznych - uzasadniła.

Protest został zakończony po tym, jak dyrektor SP ZOZ w Kolbuszowej, starosta powiatu kolbuszowskiego i poseł Zbigniew Chmielowiec zadeklarowali swoją pomoc w pozyskaniu pieniędzy z Ministerstwa Zdrowia, dzięki którym zniesione miały być różnice płacowe i podziały między medycznymi zawodami o podobnym wykształceniu.

Zaproszeni do Warszawy

- Pan poseł Zbigniew Chmielowiec prowadził dialog z wiceminister zdrowia panią Józefą Szczurek-Żelazko odnośnie ciągle pomijanych zawodów medycznych na tle buntu pracowników laboratoriów w Kolbuszowej i Mielcu - mówi Stanisława Jemioło, kierownik kolbuszowskiego laboratorium. - Dzięki poparciu posła i listom wysyłanym do ministerstwa z laboratoriów z całej Polski zaproszono do Warszawy z ramienia związku przedstawicieli laboratoriów z Kolbuszowej i Mielca - dodaje.

Spotkanie przedstawicieli Krajowego Związku Zawodowego Pracowników Medycznych Laboratoriów Diagnostycznych z ministrem zdrowia miało miejsce 14 listopada. W tym dniu zarząd związku zorganizował pod Ministerstwem Zdrowia  w Warszawie manifestację poparcia dla działań zmierzających do podwyższenia pensji pracowników medycznych laboratoriów diagnostycznych. 

W manifestacji będącej  wyrazem wsparcia dla negocjatorów z KZZPMLD wzięli udział pracownicy laboratoriów z całej Polski, przy czym - jak podkreśla delegacja z Kolbuszowej - podkarpacka grupa była najliczniejsza, bo obejmowała około 150 uczestników.

Minister Zdrowia wysłuchał postulatów, jednak nie zagwarantował podwyżek dla pominiętych grup pracowników medycznych. Zaplanował kolejne spotkanie, na którym miał skonkretyzować plany ministerstwa.


Więcej w aktualnym numerze Korso.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.