Reklama

Minister zdrowia: nie wykluczamy przedłużenia stanu zagrożenia epidemicznego

Opublikowano: śr, 18 mar 2020 10:28
Autor:

Minister zdrowia: nie wykluczamy przedłużenia stanu zagrożenia epidemicznego - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Pod koniec tego tygodnia lub na początku przyszłego trzeba będzie podjąć decyzję w sprawie stanu zagrożenia epidemicznego; nie wykluczamy przedłużenia okresu społecznej kwarantanny - powiedział w środę minister zdrowia, Łukasz Szumowski.

Od weekendu w Polsce obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego - odwołane zostały imprezy masowe, zawieszono zajęcia na uczelniach, w przedszkolach i szkołach. Nieczynne są muzea, kina, restauracje i bary. Zamknięto granice dla cudzoziemców i zawieszono międzynarodowe pasażerskie połączenia lotnicze i kolejowe.

W Radiu Zet Szumowski był pytany o to, czy rząd przewiduje przedłużenie okresu społecznej kwarantanny. "Pod koniec tygodnia, na początku przyszłego, trzeba będzie tę decyzję pewnie podjąć" - odpowiedział.

Dopytywany dodał, że rząd nie wyklucza przedłużenia tego okresu. - Jeśli zwiększa się liczba chorych, to trzeba wtedy reagować zaostrzając środki - stwierdził.

Do tej pory potwierdzono w Polsce 246 przypadków zakażeń koronawirusem. Pięć osób zakażonych zmarło. (PAP)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE