Reklama

Minął rok od podjęcia decyzji radnych powiatowych w sprawie likwidacji oddziału ginekologiczno-położniczo-noworodkowego

Opublikowano:
Autor:

Minął rok od podjęcia decyzji radnych powiatowych w sprawie likwidacji oddziału ginekologiczno-położniczo-noworodkowego - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W listopadzie minął rok od podjęcia uchwały w sprawie likwidacji oddziału ginekologiczno-położniczo-noworodkowego. Z decyzją radnych powiatowych do tej pory nie pogodziła się spora grupa mieszkańców. Słów krytyki nie szczędzą także samorządowcy.

Temat zamknięcia ginekologii i położnictwa oraz oddziału noworodkowego pojawił się m.in. na ostatniej sesji rady miejskiej (15 grudnia). Do sprawy powrócił Waldemar Macheta, którego z kolei poprosił o to ginekolog, kiedyś związany z kolbuszowską lecznicą. 

 

 

Droga przez mękę
W rozmowie z radnym Machetą, lekarz zwracał uwagę na trudną sytuację kobiet z powiatu kolbuszowskiego, które mają kłopoty z dostaniem się do specjalisty.  - Ten lekarz poprosił mnie, żeby przekazać radnym, władzom gminy, bo jak powiedział, władzom powiatu nie ma sensu, że kobiety, powołując się na wcześniejszą znajomość i leczenie u tego specjalisty, żebrzą o przyjęcie - mówił samorządowiec. 

Zaznaczył też, że coraz więcej osób na własnej skórze przekonuje się, że decyzja o zamknięciu oddziału ginekologicznego była pomyłką. - Chce potwierdzić to opinią pani, która jest związana ze środowiskiem medycznym i która sama była zwolennikiem tych decyzji, że skoro oddział źle funkcjonuje, to należy go zamknąć. 

Tak się jednak zdarzyło, że ta pani ze swoją mamą, chorą, starszą osobą na wózku inwalidzkim pojechała właśnie w sprawach związanych z dolegliwościami ginekologicznymi. Powiedziała potem, że to była droga przez mękę, że przeżyła prawdziwy koszmar i teraz dopiero rozumie, jaki błąd był popełniony - wyjaśnił Waldemar Macheta. 

Więcej w 51 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE