Przedstawiciele sieci Play tłumaczą, że nowe inwestycje na terenie gminy Kolbuszowa to zwiększenie dostępności nowoczesnych usług telekomunikacyjnych, ale nie wszyscy mieszkańcy chcą się z tym zgodzić.
Na stornie Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej we wtorek (4 kwietnia) opublikowano obwieszczenie burmistrza Jana Zuby, w którym czytamy, że sieć Play ponownie wraca do realizacji budowy masztu telefonii komórkowej w Zarębkach.
Fot. geoportal
Maszt ma stanąć w Zarębkach (gmina Kolbuszowa) na działce nr 1052. Nieruchomość została oznaczona na mapie powyżej. Wieża telekomunikacyjna będzie sąsiadował z drogą krajową numer 9. Powstać ma ona na działce po prawej stronie jadąc w kierunku Cmolasu.
14 dni na sprzeciw
Danuta Tylutki, sołtys Zarębek w rozmowie z Korso wyjaśnia, że w poprzednim roku z planami budowy masztu nie zgodziła się lokalna społeczność. Okoliczni mieszkańcy złożyli swój sprzeciw w magistracie i inwestor odstąpił od budowy. Powodem zmiany planów było wskazanie, że działka na której ma stanąć maszt jest terenem zalewowym.
- Na pewno będziemy się odwoływać. Ludzie w Zarębkach nie chcą masztu
- mówi Danuta Tylutki, sołtys Zarębek.
Plany inwestora
- Wybór każdej z lokalizacji to długotrwały proces obejmujący szereg działań w tym m.in. analizy ruchu w sieci, pomiary jakości sygnału, a także ekspertyzy w terenie realizowane przez planistów, inżynierów budowy oraz specjalistów pozyskiwania lokalizacji. Z planami inwestycyjnymi Play w regionie zapoznali się także samorządowcy oraz wszyscy mieszkańcy miasta podczas dostępnej on-line sesji Rady Miejskiej w Kolbuszowej w sierpniu 2022 roku. Ponadto operator spotykał się z mieszkańcami części lokalizacji i nadal pozostaje otwarty na kontakt ze społecznością lokalną
- mówi Paweł Antończyk ds. public affairs w firmie Play.
Jak dowiadujemy się od przedstawicieli sieci, operator Play prowadzi od 2017 r. ambitny program inwestycyjny, co pozwoliło nam zmierzyć się z ogromnym wyzwaniem jakim był lawinowy wzrost ruchu w sieci od wybuchu pandemii, powodujący konieczność dalszego zwiększenia tempa rozwoju sieci, sięgając poziomu 800-1000 nowych stacji bazowych rocznie.
- Powoduje to przede wszystkim aktywne poszukiwanie lokalizacji w społecznościach lokalnych, a także jednostkach samorządu terytorialnego. Zasady udostępnienia części nieruchomości pod budowę stacji bazowej, w tym wzajemne zobowiązania, określane są indywidualnie dla każdej lokalizacji
- dodał Paweł Antończyk.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.