Reklama

Mimo sprzeciwu mieszkańców Play chce budowy masztu w Zarębkach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay.com

Mimo sprzeciwu mieszkańców Play chce budowy masztu w Zarębkach - Zdjęcie główne

Mieszkańcy gminy Kolbuszowa mają możliwość zgłosić swoje zastrzeżenia. | foto Pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wraca temat budowy masztu telefonii komórkowej na terenie gminy Kolbuszowa w sołectwie Zarębki. Burmistrz Jan Zuba wydał w tej sprawie obwieszczenie.

Przedstawiciele sieci Play tłumaczą, że nowe inwestycje na terenie gminy Kolbuszowa to zwiększenie dostępności nowoczesnych usług telekomunikacyjnych, ale nie wszyscy mieszkańcy chcą się z tym zgodzić. 

 

Na stornie Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej we wtorek (4 kwietnia) opublikowano obwieszczenie burmistrza Jana Zuby, w którym czytamy, że sieć Play ponownie wraca do realizacji budowy masztu telefonii komórkowej w Zarębkach. 

Fot. geoportal

Maszt ma stanąć w Zarębkach (gmina Kolbuszowa) na działce nr 1052. Nieruchomość została oznaczona na mapie powyżej. Wieża telekomunikacyjna będzie sąsiadował z drogą krajową numer 9. Powstać ma ona na działce po prawej stronie jadąc w kierunku Cmolasu. 

14 dni na sprzeciw

Włodarz powiadomił w piśmie, że zostało wszczęte postępowanie administracyjne dla sieci Play w sprawie lokalizacji inwestycji budowy stacji bazowej telefonii komórkowej i Zarębkach. 

Mieszkańcy mają prawo w ciągu 14 dni od wywieszenia wspomnianego obwieszczenia na zapoznanie się z zamierzeniami inwestycyjnymi w Urzędzie Miejskim w Kolbuszowej przy ul. Obrońców Pokoju oraz zgłosić ewentualne zastrzeżenia i wnioski. 

Danuta Tylutki, sołtys Zarębek w rozmowie z Korso wyjaśnia, że w poprzednim roku z planami budowy masztu nie zgodziła się lokalna społeczność. Okoliczni mieszkańcy złożyli swój sprzeciw w magistracie i inwestor odstąpił od budowy. Powodem zmiany planów było wskazanie, że działka na której ma stanąć maszt jest terenem zalewowym. 

- Na pewno będziemy się odwoływać. Ludzie w Zarębkach nie chcą masztu 

- mówi Danuta Tylutki, sołtys Zarębek. 

Plany inwestora

Operator Play planuje uruchomienie dziewięciu stacji bazowych na terenie powiatu kolbuszowskiego. Oznacza to zwiększenie dostępności do nowoczesnych usług telekomunikacyjnych i poprawę bezpieczeństwa dla ponad 18 tys. mieszkańców w gminach Kolbuszowa, Cmolas, Raniżów, Majdan Królewski oraz Dzikowiec, a także dziesiątek tysięcy poruszających się dziennie koleją aglomeracyjną oraz drogami, w tym DK 9 i DW 875.

- Wybór każdej z lokalizacji to długotrwały proces obejmujący szereg działań w tym m.in. analizy ruchu w sieci, pomiary jakości sygnału, a także ekspertyzy w terenie realizowane przez planistów, inżynierów budowy oraz specjalistów pozyskiwania lokalizacji. Z planami inwestycyjnymi Play w regionie zapoznali się także samorządowcy oraz wszyscy mieszkańcy miasta podczas dostępnej on-line sesji Rady Miejskiej w Kolbuszowej w sierpniu 2022 roku. Ponadto operator spotykał się z mieszkańcami części lokalizacji i nadal pozostaje otwarty na kontakt ze społecznością lokalną

- mówi Paweł Antończyk ds. public affairs w firmie Play.

Jak dowiadujemy się od przedstawicieli sieci, operator Play prowadzi od 2017 r. ambitny program inwestycyjny, co pozwoliło nam zmierzyć się z ogromnym wyzwaniem jakim był lawinowy wzrost ruchu w sieci od wybuchu pandemii, powodujący konieczność dalszego zwiększenia tempa rozwoju sieci, sięgając poziomu 800-1000 nowych stacji bazowych rocznie.

- Powoduje to przede wszystkim aktywne poszukiwanie lokalizacji w społecznościach lokalnych, a także jednostkach samorządu terytorialnego. Zasady udostępnienia części nieruchomości pod budowę stacji bazowej, w tym wzajemne zobowiązania, określane są indywidualnie dla każdej lokalizacji

- dodał Paweł Antończyk. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy