Reklama

Miliony na zabytkowy park

Opublikowano:
Autor:

Miliony na zabytkowy park - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W budżecie gminy na nadchodzący rok zostały uwzględnione wydatki na nowe inwestycje w zabytkowym kompleksie parkowo-dworskim. Ile pieniędzy zostanie przeznaczonych na ten cel i co zostanie zrobione?

Oprócz gminnych funduszy, które zostaną wygospodarowane w budżecie, samorządowcy z Dzikowca starają się również o dofinansowanie. - Został złożony wniosek do Regionalnego Programu Operacyjnego Działanie 4.4 Kultura i ochrona zabytków. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku, otrzymaną dotację będzie można przeznaczyć na rewaloryzację dworku wraz z oficyną – powiedziała sekretarz Genowefa Dębiak.

Dofinansowanie może być udzielone w ramach projektu Rozwoju Regionalnego Województwa  Podkarpackiego, z przeznaczeniem na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane służące zachowaniu zabytków wraz z otoczeniem. Aby mogły one być udostępnione jako atrakcje kulturalne regionu. Termin składania wniosków upłynął 16 listopada, jednak na wyniki trzeba będzie trochę poczekać. Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowano na czerwiec 2017 r.

Więcej w 51 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE