Reklama

Mieszkanki powiatu kolbuszowskiego chciały sprzedać ubrania. Z ich konta zniknęły pieniądze

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Mieszkanki powiatu kolbuszowskiego chciały sprzedać ubrania. Z ich konta zniknęły pieniądze - Zdjęcie główne

Kobiety chciały poprzez internetową platformę handlową sprzedać ubrania wycenione na kwotę od 10 zł do kilkuset złotych. | foto pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Dwie kobiety z powiatu kolbuszowskiego zostały oszukane. Chciały sprzedać ubrania, ale z ich konta zniknęły pieniądze. Sprawą zajęła się policja.

W ostatnim czasie do kolbuszowskiej jednostki zgłosiły się dwie mieszkanki powiatu kolbuszowskiego, które złożyły zawiadomienia o oszustwach internetowych.

- Jedna z kobiet wystawiła do sprzedaży na popularnej platformie internetowej bluzę o wartości 10 złotych. Bardzo szybko zakupem zainteresowała się inna osoba, która poprosiła o wysłanie adresu e-mail. Na adres e-mailowy pokrzywdzonej przyszła wiadomość wraz z instrukcją jak należy potwierdzić sprzedaż

- poinformowała Jolanta Skubisz-Tęcza, rzecznik prasowy KPP w Kolbuszowej. Kobieta zgodnie z podanymi wytycznymi wypełniła kolejne pola, wpisując m.in. dane do logowania do swojego banku. Po chwili otrzymała wiadomość tekstową wraz z kodem, który potwierdziła. Kiedy kilka minut później zalogowała się na własne konto zauważyła, że z jej rachunku został wykonany przelew na kilkaset złotych.

 

Podobne okoliczności oszustwa zgłosiła inna mieszkanka powiatu kolbuszowskiego. Ona również wystawił do sprzedaży kurtkę, wycenioną na kilkaset złotych. Również do niej przyszła prośba o wysłanie adresu e-mail, a następnie otrzymała ona wiadomość z adresu nawiązującego do nazwy popularnej firmy kurierskiej wraz z instrukcją co zrobić, aby zaakceptować zamówienie.

- Kobieta kolejno uzupełniła dane dotyczące swojej karty płatniczej. Kiedy po chwili weszła na swój rachunek okazało się, że z jej konta wykonano przelew na ponad 2 tys. złotych

- dodała oficer prasowy. W obydwu sprawach prowadzone są postępowania. Policjanci przypominają o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas zawierania transakcji handlowych za pośrednictwem Internetu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy