Reklama

Mieszkanka Wilczej Woli Maria Czochara skończyła 100 lat. Jubilatka spędziła setne urodziny w gronie najbliższych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Canva/Archiwum prywatne

Mieszkanka Wilczej Woli Maria Czochara skończyła 100 lat. Jubilatka spędziła setne urodziny w gronie najbliższych - Zdjęcie główne

Pani Maria (na zdjęciu po prawej) skończyła 100 lat. | foto Canva/Archiwum prywatne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Do grona stulatków w gminie Dzikowiec dołączyła Maria Czochara. Jubilatka świętowała w otoczeniu najbliższych swoje setne urodziny w środę, 1 marca.

Pani Maria urodziła się 1 marca 1923 roku w Wilczej Woli jako dziewiąte z dwanaściorga dzieci Michała Cichoń i Anny Heleny Gil. W czasie II wojny światowej mieszkańcy Wilczej Woli zostali przez Niemców wysiedleni ze swoich domów. 

Czas wojny rodzina Cichoniów przeżyła w Kopciach, mieszkając kątem u obcych ludzi, którzy udzielili im schronienia. Mieszkańcy wracali do Wilczej Woli, tylko po to, aby zebrać żywność ze swoich pól. Często robili to pod ostrzałem. 

Starszego brata Adama, urodzonego w 1916 roku oraz młodszą siostrę Władysławę, urodzoną w 1926 roku wywieziono na roboty do Niemiec.

Pani Maria całe życie mieszkała i pracowała w Wilczej Woli. W 1951 roku zawarła związek małżeński. Małżonkowie odchowali troje dzieci, doczekali się dziewięciu wnuków i 12 prawnuków. Mąż pani Marii zmarł w 1979 roku. 

Przeżycia i czas pozostawiły swoje ślady na zdrowiu jubilatki, która pozostaje obecnie pod opieką swojej córki. 

Jubilatkę w dniu setnych urodzin odwiedzili Józef Tęcza, wójt gminy Dzikowiec oraz Małgorzata Cudo, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego. Przedstawiciele dzikowieckiego urzędu wręczyli 100-latce list gratulacyjny, bukiet kwiatów i symboliczny prezent.

W bieżącym roku, jak i w nadchodzącym 2024 roku, USC nie przewiduje kolejnych mieszkańców obchodzących tak niezwykły jubileusz.

Stulatkowie w gminie Dzikowiec

Od 2009 roku w gminie Dzikowiec, nie licząc pani Marii Czochary, swoich setnych urodzin doczekały trzy kobiety.

  • Rozalia Jaskot urodzona w 1911 roku, dożyła 103 lat. Zmarła w 2014 roku.
  • Maria Wiącek urodzona w 1913 roku, dożyła 102 lat. Zmarła w 2015 roku.
  • Maria Lipa urodzona w 1916 roku, również dożyła 103 lat. Zmarła w 2019 roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy