Reklama

Mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego składał fałszywe zeznania. Został ukarany przez sąd

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego składał fałszywe zeznania. Został ukarany przez sąd  - Zdjęcie główne

Sąd Rejonowy w Kolbuszowej wymierzył karę mieszkańcowi powiatu kolbuszowskiego. | foto Archiwum Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Sąd Rejonowy w Kolbuszowej wydał wyrok w sprawie składania fałszywych zeznań.

Podczas toczącej się sprawy karnej jeden ze świadków, 19-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego, poświadczył nieprawdę. Złożył fałszywe zeznania dotyczącego tego, w jakich okolicznościach nabył katalizator samochodowy. 

Został on oskarżony i doprowadzony przed sąd. Jak poinformowała Joanna Kwiatkowska-Brandys, prokurator rejonowy, 19-letni mieszkaniec naszego powiatu nie był jak dotąd karany, stąd kolbuszowski wymiar sprawiedliwości zasądził łagodniejszy wymiar kary za składanie fałszywych zeznań. 

Mężczyzna otrzymał karę grzywny w wymiarze 150 stawek po 40 zł dziennie, czyli łącznie 6 tys. zł grzywny. Dodatkowo sąd obarczył go kosztami postępowania sądowego w wysokości ponad 1000 zł.

Na tym nie koniec. Kolejną karą dla 19-latka było wywieszenie wyroku do publicznej wiadomości. Przez miesiąc wyrok, który zapadł 6 czerwca, wisiał na tablicy ogłoszeń w Sądzie Rejonowym w Kolbuszowej.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy