Reklama

Mieszkaniec Podkarpacia w programie "Ośmiu wspaniałych" [ROZMOWA]

Opublikowano: ndz, 19 kwi 2020 16:00
Autor:

Mieszkaniec Podkarpacia w programie "Ośmiu wspaniałych" [ROZMOWA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Od kilku już tygodni w piątkowy wieczór miliony Polaków, a wśród nich i mielczanie, gromadzą się przed telewizorami, żeby obejrzeć kolejny odcinek "Ośmiu wspaniałych". To program, w którym grupa mężczyzn, żeby zmienić swoje życie, staje przed szeregiem zadań i wyzwań. Wśród bohaterów jest mieszkaniec z Mielca.

Albert Kuźmiński ma 48 lat i pochodzi z Mielca, prowadzi sklep internetowy. Ma dwie córki. Opowiada nam, co skłoniło go do wzięcia w udziale programie, jak czuł się na planie i jaka jest Marta Manowska!

-Co skłoniło Pana do wzięcia udziału w programie? Jak wyglądała droga do niego?

- Program "Ośmiu wspaniałych" poświęcony jest mężczyznom, którym  nie powiodło się w związkach z partnerkami. Jest próbą odpowiedzi na pytanie: "co poszło nie tak?".

Pamiętam, że ktoś podesłał mi informację, iż zamierzają realizować nowy program o tej tematyce i zbiegło się to akurat z okresem, gdy "podnosiłem się" powoli po rozwodzie z kobietą, która bez wątpienia była miłością mojego życia. Ona jednak stwierdziła, że ja dla niej taką miłością niestety nie byłem.

Przytłoczony niepowodzeniami w uzyskaniu kontaktów z młodszą córką  i dobity przez rozstanie z ukochaną kobietą, przez wiele miesięcy byłem na skraju załamania i wtedy właśnie pomyślałem, że wyjazd i odseparowanie się, choć na jakiś czas, od tego środowiska wpłynie korzystnie na moją psychikę. Wiedziałem, że program będzie realizowany gdzieś na wschodzie Polski i znałem daty, zatem podejmując decyzję o uczestnictwie, nie tylko zapewniłem sobie fantastyczną przygodę, ale również towarzystwo innych osób. Zarówno uczestników, jak i wspaniałej ekipy realizującej program, z którą stworzyłem jedną wielką rodzinę ze wspólnym celem.

  - Jak Pan wspomina wyzwania, które postawiono przed wami w programie?

 - Ponieważ był to nowy, autorski program TVP, więc tak naprawdę nie wiedzieliśmy, jak dokładnie się to wszystko potoczy. Nie było gotowego scenariusza. Były tylko ogólne założenia, co robimy danego dnia, a program kręcił się w oparciu o nasze działania i reakcje. Poza tym zarówno tematyka, jak i same zadania były trzymane przed nami w tajemnicy, a o tym, co nas czeka, dowiadywaliśmy się najczęściej dopiero na planie zdjęciowym. Zatem zupełnie bez przygotowania, w pełni improwizując, stykaliśmy się z zupełnie nam nieznaną tematyką. Tu uzewnętrzniały się prawdziwe charaktery i nieraz prawdziwe emocje. Nierzadko padały słowa buntu, braku chęci do wykonywania zadania, jeśli uczestnicy nie mieli pojęcia, jak się do niego zabrać, czy też w stosunku do takich, które się im po prostu nie podobały.

- Samochód, którym się poruszaliście, robił wielkie wrażenie. Czy na was tak samo?

- Na plan zdjęciowy przemieszczaliśmy się zwykle pojazdem opancerzonym TUR, produkowanym w jednym z polskich zakładów. Od początku wzbudził w nas wielkie emocje. Ogromna masa i moc pojazdu, piękne brzmienie V8 musiało się podobać "dużym chłopcom". Bezcenne były jednak reakcje przechodniów i kierowców, którzy nierzadko chwytali za telefon i robili zdjęcia.

  - Jaką osobą jest prowadząca, Marta Manowska?

To właśnie ona wprowadzała do programu niezapomniane wrażenie i cudowną atmosferę. Prowadząca program to niezwykle przyjazna  i otwarta osoba, pełna ciepła i potrafiąca poprowadzić rozmowę w taki sposób, że nawet ci najbardziej zamknięci w sobie otwierali się  i wylewali emocje wraz ze łzami.

- Za nami pierwsze odcinki emitowane w telewizji. Jakie są komentarze rodziny, znajomych, może obcych?

Po emisji pierwszego odcinka, zgodnie z moimi przewidywaniami, posypały się zarówno gratulacje za podjęcie decyzji udziału w programie, jak i zwykły hejt, wyśmiewający moją, naszą decyzję, zachowanie czy wykonywane zadania. Te dwie reakcje pochodzą oczywiście od dwóch różnych grup osób. Pierwsza to ta, co dostrzegła coś nowego  i nieoklepanego, nie bazującego na licencjach innych telewizji i próbująca w sposób bardzo obiektywny ocenić jego przesłanie. Druga grupa to przeważnie ignoranci oraz osoby, które nie pałają do nas sympatią i negują z definicji wszystko, co robimy, lub takie, dla których prawda, którą głosimy, jest niewygodna. W każdym bądź razie, takie zachowanie ludzi było wkalkulowane w cenę mojej przygody, a przemiana, która się dokonała, czy raczej zapoczątkowała w Roskoszy [to tam był kręcony program], pozwala mi całkowicie obojętnie przechodzić nad negatywnymi opiniami. Zresztą byliśmy przed tym ostrzegani zarówno przez produkcję, jak i prowadzącą program Martę Manowską, która doskonale zna temat z własnego doświadczenia.

 Podsumowując, bardzo pozytywnie wspominam ten czas, kiedy ośmiu uczestników o różnych charakterach zostało na prawie miesiąc ulokowanych w jednym miejscu, by dokonać wewnętrznej przemiany. Pomimo różnicy charakterów, wszyscy byliśmy w stanie się porozumieć i mimo iż potworzyły się podgrupy, to nigdy nie było problemu ze współpracą z którymkolwiek z uczestników, a wszelkie nieporozumienia, które powstawały, były natychmiast wyjaśniane i zażegnywane. Nawet teraz, po skończonych zdjęciach, utrzymujemy ze sobą kontakt, i to zarówno z bohaterami programu, jak i ekipą realizującą.

"Ośmiu wspaniałych" to program Telewizji Polskiej, który już od dwóch tygodni gości na ekranach naszych telewizorów, wzbudzając wielkie zainteresowanie widzów.
Jak podaje TVP, jest to program o charakterze prospołecznym. Poruszane w nim tematy dotyczą ważnych problemów współczesnych Polaków, m.in. rodziny, wychowania, tradycji, wzorców postępowań, czy zawirowań uczuciowych. Bohaterami programu są mężczyźni w wieku od 38 do 49 lat, pochodzący z różnych stron Polski, wyłonieni w ramach castingu. Każdy z nich ma inny problem, który stanowi przeszkodę w zbudowaniu trwałego i szczęśliwego związku.
W programie zobaczymy walkę uczestników z własnymi ograniczeniami, demonami przeszłości, słabościami, tęsknotą za rodziną, cierpieniem po utraconej miłości, czy odrzuceniem ze strony najbliższych.
Cykl składa się z 10 odcinków pełnych wyzwań, z którymi ośmiu mężczyzn będzie musiało się zmierzyć, aby móc nazywać się „wspaniałymi”. Panowie będą m.in. uczyć się typowo damskich zawodów, brać udział w grach psychologicznych, wieczorkach artystycznych, a także wykonywać survivalowe zadania.
Program został zrealizowany we wsi Roskosz na Lubelszczyźnie, a jego prowadzącą jest Marta Manowska, znana z programów „Rolnik szuka żony”, „Sanatorium miłości” czy „The Voice Senior”.
„8 Wspaniałych” emitowany jest od 20 marca, w każdy piątek, o godz. 20:35 w TVP1.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE