Reklama

Mieszkaniec Kolbuszowej, który znieważył obywatela Turcji i groził mu śmiercią został uznany za winnego przez rzeszowski sąd

Opublikowano:
Autor:

Mieszkaniec Kolbuszowej, który znieważył obywatela Turcji i groził mu śmiercią został uznany za winnego przez rzeszowski sąd - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Do tej sytuacji doszło 12 listopada 2016 roku. Mający wówczas 22 lata kolbuszowianin w nocy poszedł do jednego z lokali gastronomicznych w centrum Rzeszowa. Chciał zamówić kebaba.

Chciał spalić lokal

Mężczyzna zaczął zachowywać się wulgarnie i agresywnie w stosunku do jednego z pracowników lokalu, 28-letniego obywatela Turcji.- W obecności innych osób znieważał go z powodu jego przynależności narodowej, używając wobec niego wulgarnych słów oraz szydził z jego wiary, wykonując prześmiewcze gesty - mówi Artur Grabowski, rzecznik prasowy Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów, która nadzorowała postępowanie przeciwko mieszkańcowi Kolbuszowej. - Ponadto, mężczyzna groził pokrzywdzonemu pozbawieniem życia i spaleniem lokalu - dodaje przedstawiciel prokuratury.

Przestraszeni pracownicy lokalu wezwali firmę ochroniarką. Na miejsce przyjechała także policja.

Decyzja sądu

W maju tego roku prokuratura skierowała do Sądu Okręgowego w Rzeszowie akt oskarżenia. Zarzuciła w nim 24-latkowi popełnienie przestępstwa znieważenia i stosowania groźby wobec pokrzywdzonego z powodu jego przynależności narodowej i wyznaniowej.

Cztery miesiące później, 18 września, sąd uznał oskarżonego za winnego zarzucanego mu przestępstwa. Organ sprawiedliwości wymierzył kolbuszowianinowi karę grzywny w łącznej wysokości 10 tys. złotych oraz zobowiązał go do pokrycia kosztów, jakie musiał ponieść w związku z postępowaniem Skarb Państwa.

 Wyrok jest nieprawomocny.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE