Reklama

Mieszkaniec gminy Raniżów oskarżony o gwałt odwołał się od wyroku

Opublikowano:
Autor:

Mieszkaniec gminy Raniżów oskarżony o gwałt odwołał się od wyroku  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wróćmy do wydarzeń z października 2019 roku do jednej z miejscowości na terenie gminy Raniżów. Doszło tam do gwałtu na 37-letniej kobiecie.

Jak poinformowała Joanna Kwiatkowska-Brandys, szefowa Prokuratury Rejonowej w Kolbuszowej, pokrzywdzona sama przyszła do miejsca zamieszkania oskarżonego, prosząc go o nocleg.

- Przed zdarzeniem spożywała z nim alkohol

- wyjaśniła szefowa Prokuratury Rejonowej w Kolbuszowej.

Jak nadmienia prokurator Kwiatkowska-Brandys, w środowisku pokrzywdzona była znana z tego, że wielokrotnie nocowała u samotnie mieszkającego mężczyzny. O tym, że 55-latek ją zgwałcił, kobieta zawiadomiła policję następnego dnia. 

- W toku postępowania wobec podejrzanego sąd na wniosek prokuratury zastosował tymczasowe aresztowanie

- powiedziała prokurator.

31 stycznia 2020 roku Prokuratura Rejonowa w Kolbuszowej skierowała akt oskarżenia przeciwko 55-letniemu mieszkańcowi powiatu kolbuszowskiego

- Uderzył w twarz i przytrzymał 37-letnią kobietę do obcowania płciowego, przy czym stosując przemoc, spowodował u niej obrażenia ciała w postaci stłuczenia głowy i krwiaków okularowych, odpływu oczodołów, które to obrażenia naruszają czynności narządów ciała na okres poniżej 7 dni

- wyjaśniła prokurator.

27 maja tego roku Sąd Rejonowy w Kolbuszowej po przeprowadzeniu postępowania skazał oskarżonego za zarzucane mu przestępstwo na karę dwóch lat i ośmiu miesięcy pozbawienia wolności. Orzekł również od oskarżonego na rzecz pokrzywdzonej, tytułem zadośćuczynienia, kwotę 2 tys. zł. 

Jak poinformowała prokurator, oskarżony odwołał się od wyroku do Sądu Apelacyjnego w Tarnobrzegu. Termin rozprawy nie został jeszcze ustalony. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE