Reklama

Mieszkańcy Woli Raniżowskiej walczą o remont drogi

Opublikowano:
Autor:

Mieszkańcy Woli Raniżowskiej walczą o remont drogi  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Na pismo, pod którym podpisało się 700 mieszkańców sołectwa, odpowiedział już starosta Józef Kardyś.

Pismo mieszkańców Woli Raniżowskiej trafiło na biurko starosty 31 stycznia. Wolanie poprosili o gruntowny remont drogi powiatowej na odcinku, który przebiega przez ich miejscowość.

Jak zaznaczyli, droga powiatowa ciągnie się od Majdanu Królewskiego, przez Kopcie i Lipnicę aż do Raniżowa. - Wykonana jest praktycznie w całości, tylko odcinek biegnący przez Wolę Raniżowską od Lipnicy do kościoła (w Woli - przyp. red.) wymaga gruntownego remontu nawierzchni jezdni i budowy chodników w tej części - argumentowali.

- Do tej pory z cierpliwością czekaliśmy na tę, tak bardzo potrzebną w naszej miejscowości, inwestycję. Ale gdy dowiedzieliśmy się, że w tym roku ani droga, ani chodniki nie będą wykonywane i nie wiadomo, kiedy możemy się tego spodziewać, bardzo nas to zaniepokoiło. Tym bardziej że kilkakrotnie słyszeliśmy zapewnienia, że prace przy budowie drogi i chodników ruszą w tym roku - uzasadniali.

Mieszkańcy, którzy podpisali się pod pismem, stwierdzili, że obecna sytuacja zagraża bezpieczeństwu ich oraz ich dzieci. - Przy bardzo złym stanie drogi, braku chodników i dużym natężeniu ruchu poruszanie się po drodze jest niebezpieczne dla wszystkich, a głównie dla najmłodszych i najstarszych mieszkańców - napisali.

Jak dodali, bardzo zły stan drogi oraz brak chodników nie sprzyja osobom młodym. - To także brak perspektyw dla młodych, którzy chcieliby się wybudować w Woli Raniżowskiej, ale nie stwarza się im sprzyjających warunków - czytamy w liście do starosty.

Wolanie zaznaczyli też, że ich miejscowość liczy prawie 2 tysiące mieszkańców. - W powiecie kolbuszowskim i okolicznych nie ma chyba tak dużej miejscowości, w której byłaby  droga w tak fatalnym stanie, bez chodników - napisali i dodali, że drogą jeżdżą nie tylko samochody osobowe, ale również ciężarówki, motocykle, rowery, ciągniki i inne maszyny rolnicze.


Więcej w aktualnym Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE