Reklama

Reklama

Mieszkańcy Woli Raniżowskiej walczą o remont drogi

Opublikowano: pon, 12 mar 2018 20:16
Autor:

Mieszkańcy Woli Raniżowskiej walczą o remont drogi - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Na pismo, pod którym podpisało się 700 mieszkańców sołectwa, odpowiedział już starosta Józef Kardyś.

Pismo mieszkańców Woli Raniżowskiej trafiło na biurko starosty 31 stycznia. Wolanie poprosili o gruntowny remont drogi powiatowej na odcinku, który przebiega przez ich miejscowość.

Jak zaznaczyli, droga powiatowa ciągnie się od Majdanu Królewskiego, przez Kopcie i Lipnicę aż do Raniżowa. - Wykonana jest praktycznie w całości, tylko odcinek biegnący przez Wolę Raniżowską od Lipnicy do kościoła (w Woli - przyp. red.) wymaga gruntownego remontu nawierzchni jezdni i budowy chodników w tej części - argumentowali.

- Do tej pory z cierpliwością czekaliśmy na tę, tak bardzo potrzebną w naszej miejscowości, inwestycję. Ale gdy dowiedzieliśmy się, że w tym roku ani droga, ani chodniki nie będą wykonywane i nie wiadomo, kiedy możemy się tego spodziewać, bardzo nas to zaniepokoiło. Tym bardziej że kilkakrotnie słyszeliśmy zapewnienia, że prace przy budowie drogi i chodników ruszą w tym roku - uzasadniali.

Mieszkańcy, którzy podpisali się pod pismem, stwierdzili, że obecna sytuacja zagraża bezpieczeństwu ich oraz ich dzieci. - Przy bardzo złym stanie drogi, braku chodników i dużym natężeniu ruchu poruszanie się po drodze jest niebezpieczne dla wszystkich, a głównie dla najmłodszych i najstarszych mieszkańców - napisali.

Jak dodali, bardzo zły stan drogi oraz brak chodników nie sprzyja osobom młodym. - To także brak perspektyw dla młodych, którzy chcieliby się wybudować w Woli Raniżowskiej, ale nie stwarza się im sprzyjających warunków - czytamy w liście do starosty.

Wolanie zaznaczyli też, że ich miejscowość liczy prawie 2 tysiące mieszkańców. - W powiecie kolbuszowskim i okolicznych nie ma chyba tak dużej miejscowości, w której byłaby  droga w tak fatalnym stanie, bez chodników - napisali i dodali, że drogą jeżdżą nie tylko samochody osobowe, ale również ciężarówki, motocykle, rowery, ciągniki i inne maszyny rolnicze.


Więcej w aktualnym Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 4 lata temu | ocena +2 / -0

  Epsilon

  To jest jedyna wieś gdzie dzieją się tak absurdalne rzeczy! Nawierzchnia drogi to tragedia,ale pijaki chodzace srodkiem ulicy, dzieci jeżdżące na lodzie przy -5stopniach na hulajnogach i rowerach, biegajace krowy i świnie po drodze i masa psów to jakis obłęd ! 30na godzine i mniej tamtedy trzeba jechac, zeby przezyc i nikogo nie zabic.

 • 4 lata temu | ocena +0 / -0

  Optymista

  Każdy obiecywał remont drogi jak i budowę chodnika przed wyborami a teraz Starosta zrzuca winę na Wójta , Wójt na Starostę. To jakiś absurd aby mieć takie drogi i to powiatowe. Nawet na Ukrainie mają lepsze warunki.

 • 4 lata temu | ocena +1 / -0

  Wolanin

  E tam , jak są dziury to wszyscy jeżdżą wolną , ale fakt chodniki to by się przydały ...