Reklama

Mieszkańcy Widełki z pretensjami dzwonili do Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej. Co ich tak rozzłościło?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: street view

Mieszkańcy Widełki z pretensjami dzwonili do Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej. Co ich tak rozzłościło? - Zdjęcie główne

Mieszkańcy Widełki mają zastrzeżenia w sprawie remontu mostu. | foto street view

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Długo czekano na remont mostu w Widełce (gmina Kolbuszowa). Kiedy rozpoczęły się prace, telefony w urzędzie miejskim się rozdzwonił.

Stanisław Rumak, radny Rady Miejskiej w Kolbuszowej, a zarazem sołtys Widełki podczas dzisiejszych (czwartek, 27 kwietnia) spotkania radnych, poruszył temat przebudowy mostu w jego sołectwie w ciągu drogi powiatowej relacji Widełka-Hucisko. 

Zła nawierzchnia

W związku z przebudową mostu na drodze w Widełce został ograniczony ruch. Sołtys Stanisław Rumak nadmienił, że wyznaczone przejazdy nie do końca spełniają oczekiwania kierowców, którzy zmuszeni są z nich korzystać.

- Przejazdy są takie jakie są. Prosiłbym o poprawę drogi przez Dworzysko przez pola, żeby to poprawić nawet żużlem piecowym, bo ten ruch się tam przeniósł

- prosił radny Stanisław Rumak.

Sołtys Widełki podkreślał, że poprawa nawierzchni dróg kruszywem powinna być już kolokwialnie mówiąc "na wczoraj" wykonana i nie ma co z tym zwlekać. 

Telefony do urzędników

- Samochody ciężarowe są kierowane w stronę Głogów Młp., ale mieszkańcy muszą gdzieś przejechać. To jest droga mało uczęszczana, ale teraz zrobił się duży ruch. Bardzo proszę, żeby ją poprawić

- argumentował Stanisław Rumak. Znaki o objazdach zostały umieszczone przy głównej drodze, ale nie każdy z kierowców jedzie z jednej strony. 

Dorota Borkowska-Lehmann, kierownik referatu gospodarki komunalnej, dróg i transportu odpowiedziała, że sytuacja jest bardzo dynamiczna. 


- Odebrałam wczoraj bardzo dużo telefonów od zaniepokojonych i rozwścieczonych mieszkańców Widełki, bo zostali w pewien sposób zaskoczeni tą całą inwestycją i też słyszałam, że ruch został przekierowany na drogi gminne

- tłumaczyła szefowa referatu. Urzędnicy mają jeszcze dzisiaj (czwartek, 27 kwietnia) sprawdzić jak wyglądają prace w terenie.

- Muszę wykonać telefon czy ten żużel będzie, a jak nie to będziemy szukać jakiegoś innego rozwiązania - poinformowała kierownik Dorota Borkowska-Lehmann. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy