Reklama

Mieszkańcy Ostrów Baranowskich złożyli na ręce starosty petycję

Opublikowano:
Autor:

Mieszkańcy Ostrów Baranowskich złożyli na ręce starosty petycję  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Zgodnie z zapowiedzią, delegacja mieszkańców Ostrów Baranowskich odwiedziła starostę i złożyła na jego ręce petycję w sprawie wprowadzenia dodatkowego przystanku autobusowego. Jak przebiegło spotkanie? I czy ich prośba zostanie w końcu spełniona?

Pięcioosobowa delegacja mieszkańców Ostrów Baranowskich razem z sołtysem spotkała się ze starostą we wtorek (12 grudnia). Przedstawiciele sołectwa, w imieniu rodziców uczniów dojeżdżających do szkół średnich, osób starszych i nieposiadających własnego transportu, złożyli na ręce szefa powiatu trzecią już petycję. W piśmie wnioskowali o wydłużenie trasy dowozu o przystanek w przysiółku Pateraki. Takie rozwiązanie, jak podkreślali, byłoby wielkim ułatwieniem dla mieszkańców tej okolicy. Teraz, aby dostać się na jedyny obsługiwany przystanek autobusowy (koło sołtysa - przyp. red.), niektórzy muszą pokonywać nawet do siedmiu kilometrów.

Nie po myśli
- Rozmowa z panem starostą przebiegła prawidłowo, chociaż nie po naszej myśli - przyznała mieszkanka wsi, która wzięła udział we wtorkowym spotkaniu i która skontaktowała się z naszą redakcją. Jak zaznaczyła kobieta, podczas rozmowy Józef Kardyś na spokojnie wyjaśnił, że on tak naprawdę nie ma wpływu na to, jak przebiega trasa kursu. - Starosta, chociaż przyjął nas bardzo mile, od tej sprawy umywa ręce - mówiła nasza rozmówczyni. - Wysłał nas na rozmowę do pana wójta i zasugerował, że możemy też bezpośrednio interweniować u przewoźnika - dodała.

Więcej w 51 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE