Reklama

Mieszkańcy napisali petycję do radnych. Czego oczekują?

Opublikowano:
Autor:

Mieszkańcy napisali petycję do radnych. Czego oczekują?  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Rozpoczęcie sezonu grzewczego skutkuje pogorszeniem się jakości powietrza w mieście. W tej sprawie u lokalnych władz interweniują mieszkańcy.

Kolbuszowianie zwrócili się do rady miejskiej z wnioskiem o podjęcie stanowczych i szybkich działań, które przyczynią się do poprawy czystości powietrza. - W mieście i we wsiach gminy popołudniami i wieczorami nie ma czym oddychać - zaznaczają autorzy petycji. 

Mieszkańcy narzekają na to, że nie można już otworzyć okna czy wyjść na spacer. Jak podkreślają, w powietrzu czuć gryzący dym, który negatywnie wpływa na zdrowie, szczególnie na zdrowie dzieci i osób starszych. 

Zróbcie coś z tym

Podpisani pod petycją zaznaczają, że większość ogrzewa swoje domy węglem. W związku z tym mieszkańcy oczekują od samorządowców podjęcia działań w zakresie pozyskania pieniędzy z programu Czyste Powietrze. Ma to pomóc tym gospodarstwom, które chcą wymienić swoje przestarzałe kotły na kotły ekologiczne nowej generacji.

 Ich zdaniem ważne jest również propagowanie akcji edukacyjnej. - Tak, by większość z nich paliła w swoich piecach "od góry" - nadmieniają w swoim wniosku. Metoda ta potwierdza fakt, iż wtedy do atmosfery dostaje się od 50 proc do 80 proc pyłów mniej, a oszczędności przy opale sięgają 30 proc. 

Uświadomić 

Wnioskodawcy dają samorządowcom do zrozumienia, że podjęcie akcji wśród dzieci i młodzieży jak ważne dla naszego zdrowia i komfortu życia jest umiejętne ogrzewanie domów. Młode pokolenie dzięki temu dowie się, jak szkodliwe jest spalanie w piecach śmieci. Będzie też szansa na to, że dzięki tym praktykom przekażą oni wiedzę swym gorzej wyedukowanym rodzicom i dziadkom. 

W podsumowaniu mieszkańcy podkreślili konieczność zakupu przez urząd miejski drona przystosowanego do kontroli jakości spalin z pieców na terenie gminy. - Apelujemy o jak najszybsze podjęcie skutecznych działań. Tu chodzi o nasze zdrowie i życie - puentują nadawcy pisma.  

Pismo mieszkańców zostało skierowany pod obrady komisji skarg, wniosków i petycji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE