Reklama

Mieszkańcy Komorowa masowo ruszyli na szczepienia psów. Lekarz weterynarii: Padł rekord

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Mieszkańcy Komorowa masowo ruszyli na szczepienia psów. Lekarz weterynarii: Padł rekord - Zdjęcie główne

W Komorowie zaszczepiono rekordową liczbę czworonogów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Marek Olszowy, powiatowy lekarz weterynarii, poinformował w rozmowie z Korso, że w Komorowie ludzie masowo ruszyli na szczepienia swoich psów. - Padł rekord - mówi. To pokłosie planowanych kontroli w gminie Majdan Królewski.

- Chodzą po wsi całymi watahami. Płoszą i atakują kury oraz daniele, które wpadają w panikę, biegną na oślep, ranią się i uciekają - skarżył się mieszkaniec Komorowa. Po naszej interwencji sprawą postanowił zająć się powiatowy lekarz weterynarii. W kontrole miała być również zaangażowana policja.

Rekord w Komorowie

We wtorek (8 listopada) zapytaliśmy Marka Olszowego, powiatowego lekarza weterynarii, czy planowane kontrole ruszyły. Miały one się rozpocząć wczoraj, 7 listopada.

W odpowiedzi usłyszeliśmy, że postanowiono dać mieszkańcom jeszcze około 2 tygodnie na zaszczepienie swoich czworonogów. Mają one się odbywać w poszczególnych miejscowościach na terenie gminy.

Jak mówi, sama informacja o kontrolach już przyniosła oczekiwany efekt, ponieważ podczas ostatniego szczepienia w Komorowie padł rekord, jeśli chodzi o liczbę zaszczepionych psów.

- Były szczepienia prowadzone przez lekarza weterynarii. Zostały ustalone punkty. Padł rekord. W Komorowie tyle psów zaszczepionych jeszcze nie było

- poinformował.

Kontrole będą

Na dokładne liczby trzeba jednak chwilę poczekać, bowiem mają być one znane dopiero końcem tego miesiąca lub początkiem następnego. Marek Olszowy dodaje, że dobry wynik szczepień psów nie oznacza, że kontroli w ogóle nie będzie.

Mają one przybrać nieco inną formę, niż początkowo zakładano. - Będzie to przy okazji innych kontroli lub wyrywkowo - mówi. Urząd gminy w Majdanie Królewskim, na prośbę powiatowego lekarza weterynarii, ma przekazać sołtysom informację o przewidywanym terminie kontroli.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy