Reklama

Komorów: psy atakują ludzi i zwierzęta. Ruszą kontrole weterynarii i policji. - Efekty będą natychmiastowe - mówi Marek Olszowy, lekarz weterynarii

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Komorów: psy atakują ludzi i zwierzęta. Ruszą kontrole weterynarii i policji. - Efekty będą natychmiastowe - mówi Marek Olszowy, lekarz weterynarii - Zdjęcie główne

- Inspekcja weterynaryjna w tej sprawie nie stosuje pouczeń. Efekty są natychmiastowe - mówi Marek Olszowy, powiatowy lekarz weterynarii. | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI - Chodzą po wsi całymi watahami. Płoszą i atakują kury oraz daniele, które wpadają w panikę, biegną na oślep, ranią się i uciekają - skarży się mieszkaniec Komorowa. Po naszej interwencji sprawą postanowił zająć się powiatowy lekarz weterynarii. W kontrole zaangażowana będzie również policja. Kiedy się rozpoczną?

Czytelnik Marek, mieszkaniec Komorowa (gm. Majdan Królewski), od kilku miesięcy ma problem z chodzącymi samopas psami. Zwierzęta atakują jego stado danieli. Podobna sytuacja miała miejsce u jego kolegi. Innemu mieszkańcowi psy miały z kolei zagryźć kilkanaście kur. Pisaliśmy o tym tutaj: Mieszkaniec Komorowa bije na alarm. Psy atakują ludzi i zwierzęta. Gmina zaapelowała do mieszkańców sołectw

Kontrole początkiem listopada

Po naszej interwencji sprawą postanowił zająć się Marek Olszowy, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Kolbuszowej. Jak zapowiedział, inspekcja weterynaryjna zajmie się tym problemem poprzez sprawdzenie aktualnych szczepień przeciwko wściekliźnie. - Do połowy listopada skontrolujemy Komorów - powiedział Olszowy i dodał:

- Inspekcja weterynaryjna w tej sprawie nie stosuje pouczeń. Efekty będą natychmiastowe. Wścieklizna jest chorobą śmiertelną.

Kontrole mają się rozpocząć 7 listopada i potrwają tydzień. - Poproszę również policję o wspólne kontrole, jeśli psy będą poza posesją (np. niezamknięta furtka). Wówczas mundurowi mogą dodatkowo ukarać - dodał Olszowy.

Mandat za brak szczepień wynosi od 100 do 500 zł. Każdy pies powyżej trzeciego miesiąca do 30 dni musi być zaszczepiony przeciwko wściekliźnie.

To nasza odpowiedzialność

Przypomnijmy, że każdy właściciel jest odpowiedzialny za swojego czworonoga.

W miejscach publicznych psy mogą być wyprowadzane na smyczy. Zwolnienie psa ze smyczy jest dozwolone tylko w miejscach mało uczęszczanych pod warunkiem, że posiada on kaganiec, a właściciel panuje nad jego zachowaniem.

Nieprzestrzeganie tych podstawowych zasad stanowi wykroczenie z art. 77 kodeksu wykroczeń, który mówi "kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze grzywny do 1000 złotych albo karze nagany".

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy