Reklama

Mieszkańcy kolbuszowskiej gminy chcą światła

Opublikowano: sob, 31 paź 2020 14:01
Autor:

Mieszkańcy kolbuszowskiej gminy chcą światła - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Mieszkańcy Weryni proszą o niewiele, bo tylko trzy sztuki. Czy magistrat znajdzie na to pieniądze?

Petycja mieszkańców osiedla Podlesie została skierowana do Jana Zuby, burmistrza Kolbuszowej i rady miejskiej. 

Dla bezpieczeństwa

Autorzy prośby piszą konkretnie, proszą o trzy lampy w odległości średnio co 100 metrów, na zlokalizowanych wzdłuż drogi słupach energetycznych. 

- Brak oświetlenia jest szczególnie uciążliwy wieczorami, a zwłaszcza w sezonie zimowym, kiedy to szybko robi się zmierzch i błąka się dzika zwierzyna leśna, która niszczy nawierzchnie drogi

- uzasadniają podpisani pod petycją. 

Mieszkańcy wspomnianego osiedla podkreślają, że budowa oświetlenia znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa, komfort mieszkańców oraz funkcjonowania społeczności lokalnej. 

-W trosce o dobro mienia i zdrowie mieszkańców naszego osiedla prosimy o pozytywne rozpatrzenie naszej prośby oraz nadanie biegu sprawie

- apelują autorzy pisma.

Werynianie swój wniosek napisali początkiem października. Prośbę mieszkańców rozpatrzy skład komisji skarg, wniosków i petycji w najbliższy czwartek (29 października).

 

Budżet nie wystarczy 

To już drugi raz, kiedy mieszkańcy Weryni interweniują w sprawie oświetlenia. Komisja finansów i gospodarki komunalnej na posiedzeniu 17 kwietnia tego roku negatywnie zaopiniowała postulat skierowany w sprawie oświetlenia osiedla Podlesie. Radni uznali, że w budżecie gminy Kolbuszowa nie ma pieniędzy na inwestycję, o jaką prosili mieszkańcy Weryni. 


Komisja skarg, wniosków i petycji na posiedzeniu 28 maja, posiłkując się opinią komisji finansów, negatywnie zaopiniowała wniosek. Radni przyznali jednak rację, że dostrzegają potrzebę wykonania oświetlenia.

- Zadanie to zostanie zarekomendowane do wykonania w kolejnych latach budżetowych

- podkreślili samorządowcy. 

Czy w kolejnym roku budżetowym zostanie uwzględnione oświetlenie w sołectwie Werynia? Poczekamy na rozwój sytuacji i opinię komisji. 

- SKŁAD KOMISJI SKARG WNIOSKÓW I PETYCJI -
Barbara Bochniarz
Mirosław Kaczmarczyk
Michał Karkut
Piotr Panek
Dorian Pik
Stanisław Rumak
Roman Ząbczyk

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE