Reklama

Mieszkańcy gminy Dzikowiec wybrali sołtysów. Gdzie rządzić będą nowi gospodarze?

Opublikowano: wt, 2 kwi 2019 09:00
Autor:

Mieszkańcy gminy Dzikowiec wybrali sołtysów. Gdzie rządzić będą nowi gospodarze?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W gminie Dzikowiec wybory na sołtysów odbyły się tylko w sołectwie Kopcie i Wilcza Wola. W pozostałych miejscowościach kandydaci na sołtysów przeszli z automatu, ponieważ nie mieli przeciwników.

W Kopciach w niedzielę, 24 marca, odbyły się wybory zarówno na sołtysów oraz do Rady Sołeckiej. Na gospodarza wsi zgłosiło się trzech kandydatów. W wyborach nie wystartował były już sołtys Krzysztof Kwaśnik. Decyzją wyborców gospodarzem wsi został Antoni Puzio. Pokonał on swoich rywali, Władysława Szweda oraz Łukasza Tęczę.

Członkami do Rady Sołeckiej zostali: Ryszard Bąba, Teresa Hopek, Marta Kaczorowska, Roman Puzio, Marcin Pyra, Sławomir Tęcza oraz Stanisław Żarkowski.

Frekwencja w Kopciach wyniosła 46,72 proc. Na 580 mieszkańców uprawnionych do głosowania swój głos w wyborach oddało 271 osób.

Tylko gospodarz

W Wilczej Woli odbyły się wybory tylko na sołtysa, ponieważ liczba zgłoszonych członków do Rady Sołeckiej była wystarczająca. Nowym gospodarzem został dotychczasowy przedstawiciel sołectwa Edward Puzio. Pozostali kandydaci: Emil Puzio, Eugeniusz Sokołowski oraz Eugeniusz Tokarz nie zdobyli wystarczającej liczby głosów.

Frekwencja w Wilczej Woli wyniosła 19,63 proc. Na 1044 mieszkańców uprawnionych do głosowania swój głos oddało 205 osób.

Reszta z automatu

 W pozostałych miejscowościach w gminie Dzikowiec wybory nie zostały przeprowadzone, z uwagi na to, że zgłoszono tylko po jednym kandydacie na sołtysa. Są to: Dzikowiec, Nowy Dzikowiec, Mechowiec, Płazówka, Lipnica i Spie, tam sołtysami zostali poprzedni gospodarze.

 

 

Więcej w aktualnym numerze Korso.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.