Reklama

Mieszkańcy gminy Cmolas składają wnioski o tańszy węgiel. Ma kosztować 2 tysiące złotych

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Mieszkańcy gminy Cmolas składają wnioski o tańszy węgiel. Ma kosztować 2 tysiące złotych - Zdjęcie główne

Mieszkańcy gminy Cmolas składają wnioski do gminy o tańszy węgiel.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Gmina Cmolas także chce zapewnić swoim mieszkańcom tańszy węgiel i zamierza zaangażować się w jego sprzedaż.

Wniosek może złożyć każdy mieszkaniec z gminy Cmolas, który uprawniony jest do otrzymania dodatku węglowego. Kolejny z wymogów mówi o tym, że osoba, która chce złożyć wniosek, nie dokonała dotychczas zakupu węgla na sezon grzewczy 2022/2023 w cenie niższej niż 2 tys. zł i co najmniej 1,5 tony w przypadku składania wniosku do 31 grudnia 2022 roku i trzech ton w przypadku składania wniosku po 1 stycznia 2023 roku.

Gmina Cmolasu chce podjąć współpracę ze składem węgla znajdującym się w Cmolasie. To tam będzie można go kupić w cenie 2 tys. zł za tonę. Do tego należy doliczyć sobie jeszcze koszty transportu pod wskazany adres. 

Wnioski należy składać do Urzędu Gminy w Cmolasie do piątku, 9 grudnia. Wówczas każdy z mieszkańców może ubiegać się o 1,5 tony węgla po 2 tys. zł za tonę. To pierwsza transza i szansa na otrzymanie tańszego opału. Kolejna taka możliwość pojawi się w nowym roku. Marian Posłuszny, sekretarz gminy Cmolas poinformował, że mieszkańcy będą mogli składać kolejne wnioski na otrzymanie 1,5 tony węgla od nowego roku, czyli od 2 stycznia. 

Węgiel pochodzić ma z polskiej kopalni Staszic. 

Jak dotąd wnioski złożyło około 200 mieszkańców gminy Cmolas. Pobrać je można ze strony internetowej urzędu lub odebrać w cmolaskim urzędzie. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy