Reklama

Mieszkańcy Cmolasu chcą postawienia fotoradaru na skrzyżowaniu dróg. Czy im się to uda?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Mieszkańcy Cmolasu chcą postawienia fotoradaru na skrzyżowaniu dróg. Czy im się to uda? - Zdjęcie główne

W powiecie kolbuszowskim znajdują się dwa fotoradary - w Majdanie Królewskim i w Widełce. | foto Archiwum Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Mieszkańcy i radni nie przestają walczyć i dopytują, co z fotoradarem, który miałby stanąć na krajowej drodze nr 9 w Cmolasie.

Mieszkańcy Cmolasu i okolicznych miejscowości bardzo licznie poparli wniosek o usytuowanie fotoradaru w okolicacy skrzyżowania w Cmolasie. Do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz do Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego trafiło kilkaset podpisów poparcia w związku z usytuowaniem urządzenia do rejestrowania prędkości. Sprawą zainteresował się również Zbigniew Chmielowiec, poseł na Sejm RP. 

O sprawę po raz kolejny dopytywała się również Bernadetta Wolak-Posłuszny, radna z Cmolasu. - Miał wójt w temacie fotoradaru składać pismo. Miało pójść pismo do dyrekcji generalnej i do kogo trzeba z prośbą o montaż tego fotoradaru. Czy mamy odpowiedź na to pismo? Po sesji marcowej miało być składane to pismo - prosiła o wyjaśnienia radna na jednej z sesji. Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas, wyjaśnił, że gmina złożyła stosowne pismo.  

 

Jak dowiedzieliśmy się od jednej z mieszkanek Cmolasu, która koordynowała całą sprawę związaną z fotoradarem, stosowne pisma i sygnały mieszkańców zostały wysłane do odpowiednich instytucji. Sprawa jest w toku, nie jest wykluczone, że fotoradar stanie już wkrótce w Cmolasie. 

FOTORADARY W POWIECIE:

W powiecie kolbuszowskim znajdują się dwa fotoradary - w Majdanie Królewskim i w Widełce. W Kolbuszowej Górnej zamontowany jest odcinkowy pomiar prędkości.

W całym 2021 roku odcinkowy pomiar zarejestrował prawie 11 tysięcy przekroczeń prędkości.

Fotoradar w Majdanie zarejestrował w ubiegłym roku 1637 przekroczeń prędkości. Urządzenie rejestrujące prędkość w Widełce zostało uruchomione 15 września 2021 roku. Do 31 grudnia zdążyło zarejestrować 571 naruszeń.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy