Reklama

Mielecki protest przeciwko obostrzeniom. Mają rację?

Opublikowano:
Autor:

Mielecki protest przeciwko obostrzeniom. Mają rację?  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W minioną niedzielę (13 września) grupa kilkudziesięciu osób protestowała w Mielcu przeciwko obostrzeniom, które wprowadził rząd w związku z pandemią koronawirusa. W jego trakcje padło wiele stwierdzeń dotyczących tej choroby. Próbujemy odpowiedzieć na pytanie, czy protestujący mają rację, czy nie?

Ostatnio w Polsce miało miejsce szereg protestów osób, które określają się jako anty-covidowcy, którzy nie wierzą w koronawirusa i nie zgadzają się na  związane z tym obostrzenia. W Mielcu były  hasła: „Stop kagańcom”, „Pandemia to ściema” „Mamy dość”.

Jednym z argumentów podnoszonych przez protestujących było to, że wszystkie rozporządzenia rządu dotyczące profilaktyki w czasie pandemii koronawirusa nie mają podstawy prawnej, w tym związane z noszeniem maseczek.

Wyjaśniamy, że kwestie związane z podejmowaniem działań przeciwepidemicznych i zapobiegawczych związanych z szerzeniem się koronawirusa reguluje    ustawa z 2 marca 2020 r. tzw. ustawa COVID-owa. Ustawę te przyjął Sejm i jest ona obowiązującym w Polsce prawem.

Kwestie noszenia maseczek reguluje rozporządzenie rządu z 30 maja tego roku, i jest ono również obowiązującym aktem prawnym, choć tu rzeczywiście jest pewna luka. Rozporządzeniem mówi bowiem, że maseczek nie muszą nosić osoby, które  mają określone przeciwwskazania zdrowotne. I choć rząd zapowiadał, że 

  CZYTAJ DALEJ »   (przechodzisz z serwisu korsokolbuszowske.pl)

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE