Reklama

Uczniowie z Włoch, Rumunii i Bułgarii przyjechali do Kupna. Jak spędzali czas? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W Szkole Podstawowej w Kupnie (gm. Kolbuszowa) odbył się kolejny etap projektu Erasmus+. Wzięli w nim udział nauczyciele i uczniowie z Włoch, Rumunii i Bułgarii.

Bez wody nie ma życia - to hasło przewodnie kolejnego etapu programu Erasmus+, w którym bierze udział kupieńska szkoła. Poszerzenie wiedzy i świadomości na temat wody jako źródła życia to główny cel programu.

Uczniowie z miejscowej placówki i międzynarodowa grupa mieli okazję wziąć udział w warsztatach z fizyki i geografii, podczas których zapoznali się z zasobami wody w przyrodzie oraz nauczyli się sposobów oczyszczania i filtrowania zanieczyszczonej wody. Wiedzę zdobytą podczas zajęć dopełnili wizytą w oczyszczalni ścieków w pobliskim Głogowie Małopolskim.

- Dla części międzynarodowej grupy było doświadczeniem zupełnie nowym

- mówi Ewa Tyburczy Zagroba, nauczycielka z Kupna.

Ponadto dla uczniów zza granicy została zorganizowana wycieczka edukacyjna do Krakowa i Bochni, gdzie zapoznali się z namiastką polskiej historii, postawili stopę na nabrzeżu Wisły oraz wysłuchali wiadomości na temat powstania soli. Uczestnicy projektu zobaczyli także Sandomierz, Jezioro Tarnobrzeskie oraz Rzeszów.

Nie zabrakło spotkań integracyjnych, które są nieodłącznym elementem programu. 

- Uczyliśmy się z wielką chęcią tańców naszych narodów, a wspólna zabawa przy muzyce z wszystkich naszych krajów sprawiła wszystkim dużo radości

- podsumowała koordynatorka projektu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy