Reklama

Michał Karkut o projekcie budżetu na 2021 rok

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Anna Pocałuń

Michał Karkut o projekcie budżetu na 2021 rok - Zdjęcie główne

foto Anna Pocałuń

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Opracowano projekt budżetu gminy Kolbuszowa na 2021 rok. Zaplanowane dochody i wydatki komentuje Michał Karkut, samorządowiec z Kolbuszowej Górnej.

Radny, który podczas wyborów w 2018 roku starał się o fotel burmistrza, komentuje prowizorium budżetowe gminy Kolbuszowa. 

- Co by tam nie było zapisane i tak głosowałbym przeciwko. Nie dla jakiejś zasady "Nie, bo nie", lecz z powodu, że ani burmistrz, ani rządząca gminą większość nie robi nic, aby tę gminę zreformować i postawić na nogi

- uważa Karkut.

Jak dodaje, taką szansę miała komisja oświaty i kolejny raz ją zmarnowała.

- Każdy odpowiedzialny za gminę radny powinien zdawać sobie sprawę, że jeśli nie zrobimy porządku w szkolnictwie, to w przyszłej kadencji możemy zapomnieć o jakichkolwiek inwestycjach

- dodaje radny z Kolbuszowej Górnej.

 


 

Michał Karkut przyznaje, że jest przerażony tym, że gdy o potrzebie reform w tym zakresie na spotkaniu radnych mówi były dyrektor szkoły, posiadający wiedzę i praktykę w tym zakresie, to nikt go nie słucha, a wręcz z niego drwi.

- To budżet zachowawczy, który cementuje obecne status quo. Jeśli ktoś poprze te zapisy, to znaczy, że podoba mu się to trwanie. Niestety większość rady pewnie zagłosuje w ciemno, nie zastanawiając się nad przyszłością

- stwierdza samorządowiec.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy