Reklama

Michał Karkut dopytuje ile i na co zostało wydane z gminnej kasy

Opublikowano:
Autor:

Michał Karkut dopytuje ile i na co zostało wydane z gminnej kasy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Samorządowiec z Kolbuszowej Górnej dostał odpowiedź z kolbuszowskiego magistratu, na temat tego, w jaki sposób zarządzane są pieniądze przeznaczone na radę miejską.

Plan wydatków na pierwsze półrocze 2019 r. na wypłatę diet wynosił 240 084 zł. Z tej kwoty na 30 czerwca wydano 116 149,80 zł. Ponadto z budżetu w związku z organizacją konkursu na najładniejszy ogródek zakupiono nagrody za 500 zł. Do pracy rady miejskiej zakupiono laptop za 3 198 zł. - Pozostałe wydatki dotyczą bieżącej obsługi rady to m.in. płatności za licencję e- Sesja - podkreślił Jacek Mroczek, skarbnik Kolbuszowej.

Adresatem interpelacji radnego Michała Karkuta był Krzysztof Wilk, przewodniczący rady miejskiej w Kolbuszowej. Samorządowiec zwrócił się z prośbą o przedstawienie kosztów związanych z funkcjonowaniem rady miejskiej za pierwsze półrocze 2019 roku. Karkut prosi także o przedstawienie przedsięwzięć oraz ich wartości pieniężnej, które zostały wsparte dzięki decyzjom przewodniczącego Wilka. Dokładnie chodzi o te decyzje, które zostały sfinansowane z pieniędzy rady miejskiej w 2019 roku. 

Z prostego rachunku wchodzi, że zaoszczędzono 123 934,20 zł. Należy teraz zapytać, na co zostaną przeznaczone? Czy pokryją wypłaty diet na drugie półrocze? Do tematu wrócimy 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE