Reklama

Miał zostać zlikwidowany, a zostanie doinwestowany. Mowa o zbiorniku przeciwpożarowym w Dzikowcu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Miał zostać zlikwidowany, a zostanie doinwestowany. Mowa o zbiorniku przeciwpożarowym w Dzikowcu - Zdjęcie główne

Zdaniem jednego z samorzadowców inwestycja jest potrzebna i zasadna. | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Zbiornik przeciwpożarowy w Dzikowcu zyska nowe ogrodzenie. Gmina ogłosiła przetarg na realizację tego zadania.

Obiekt znajduje się na działce nr 1857 w Górnym Dzikowcu, w sąsiedztwie ul. Rzeszowskiej. Prace będą polegać na rozbiórce istniejącego ogrodzenia, robotach ziemnych, zrobieniu fundamentów oraz wykonaniu konstrukcji stalowej nowego.

Gmina wymaga 36-miesięcznego okresu gwarancji od wykonawcy. Kwota inwestycji nie przekroczy 130 tysięcy złotych. Jedynym kryterium, które będzie brane pod uwagę przy ocenie złożonych wniosków, to cena. Firma, która wygra przetarg, będzie miała 45 dni od dnia podpisania umowy na wykonanie zadania.

Na razie gmina nie podała do publicznej wiadomości, jakie oferty i od kogo zostały złożone oraz kto wygrał postępowanie. Prawdopodobnie nie zostało ono jeszcze rozstrzygnięte.

O wymianę starego ogrodzenia i remont zbiornika apelował wielokrotnie podczas posiedzeń rady gminy radny Jerzy Sito. Samorządowiec w rozmowie z nami przyznał, że ząb czasu mocno nadwyrężył zbiornik, a dotychczasowe ogrodzenie powstało w latach sześćdziesiątych.

Jakiś czas temu pojawiały się głosy wśród radnych i mieszkańców, aby zbiornik zasypać. Temu pomysłowi sprzeciwiła się rada sołecka, która nie zgodziła się na jego likwidację. 

Sito uważa, że przywrócenie do użytku jest niezwykle ważne, chociażby ze względu na wysokie temperatury i suszę w lecie. Jak usłyszeliśmy, woda tam ciągle jest. Pozostaje kwestia odkrzaczenia terenu wokół i utrzymanie obiektu w dobrym stanie.

- Myślę, że zbiornik się przyda. W razie klęski żywiołowej to wiadomo, że hydranty nie są aż tak wydolne, żeby zabezpieczyć tak duże ilości wody do zbiorników pożarowych

- dodał.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy