Reklama

Mechowiec w książce

Opublikowano:
Autor:

Mechowiec w książce - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wydarzenia związane z historią małych miejscowości są szczególnie bliskie jej mieszkańcom, ale nie tylko im. Są one również doskonałym materiałem do badań dla historyków. Niedawno ukazała się książka pt. „Mechowiec”.

Dzieje wsi, lokalne tradycje i obrzędy, zabytki, życie mieszkańców to tylko niektóre z zagadnień, które poruszył w książce Marian Piórek. Ta monografia jest już piątą pozycją tego autora z cyklu opracowań o dziejach miejscowości z regionu. Wcześniej ukazały się monografie o: Dzikowcu, Weryni, Kupnie i Porębach Kupieńskich oraz o Ostrowach Tuszowskich. Publikacja o Mechowcu jest zakończeniem długotrwałego procesu zbierania informacji. Autor zgromadził różnorodne dokumenty oraz publikacje zawarte w książkach i czasopismach. Rozmawiał również z mieszkańcami Mechowca i okolic.

Więcej w 52 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE