Reklama

Mazurzanie pamiętali

Opublikowano:
Autor:

Mazurzanie pamiętali - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Mieszkańcy Mazurów uroczystym złożeniem kwiatów przy pomniku upamiętnili swojego rodaka i patrona szkoły w Mazurach, generała Bronisława Kwiatkowskiego.

Ceremonia z udziałem pocztów sztandarowych szkoły podstawowej, OSP z Mazurów oraz młodzieży szkolnej i licznie zgromadzonych mieszkańców wsi upamiętniła ofiary katastrofy smoleńskiej. 10 kwietnia był dniem refleksji i zadumy. Uczestnicy uroczystości myślami zwrócili się do osób, które w katastrofie straciły życie, a szczególnie wspominanego gen. Bronisława Kwiatkowskiego.

W tym dniu odbyła się msza święta w tutejszym kościele za duszą śp. gen. Kwiatkowskiego.

Po mszy delegacje, w tym: młodzież szkoły Podstawowej Mazury, OSP Mazury, rada sołecka oraz poseł Miazga, złożyły wieńce przed pomnikiem generała. Młodzież z ogniska muzycznego zagrała hymn Polski. Tegoroczne uroczystości połączone były z obchodami Święta Żołnierzy Wyklętych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE