Reklama

Maszt telefonii komórkowej w Lipnicy bez sprzeciwu. Mieszkańcy doszli do kompromisu z operatorem sieci Play?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: @Autorzy OpenStreetMap

Maszt telefonii komórkowej w Lipnicy bez sprzeciwu. Mieszkańcy doszli do kompromisu z operatorem sieci Play? - Zdjęcie główne

Kolorem czerwonym na mapie zaznaczono część działki, na której Play planuje postawić maszt. Niedaleko od niej znajduje się m.in. remiza, szkoła czy kościół. Warto nadmienić, że działka ciągnie się wysoko w górę. Tutaj widać tylko jej skrawek. | foto @Autorzy OpenStreetMap

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Mieszkańcy nie wnieśli żadnego sprzeciwu w sprawie planowanej budowy masztu telefonii komórkowej w Lipnicy. Do inwestycji odniósł się inwestor. Teraz wszystko w rękach wójta.

Inwestor, w tym przypadku sieć Play, ma w planach wybudować stację bazową w Lipnicy w obrębie działki nr 1020. Ostatnia próba postawienia masztu w innej części miejscowości zakończyła się decyzją odmowną ze strony wójta Józefa Tęczy i odwołaniem do tarnobrzeskiego SKO ze strony sieci Play. Czy taki scenariusz ma szansę się powtórzyć? 

56-metrowy kolos

Wniosek od firmy P4 w sprawie wydania decyzji o ustaleniu lokalizacji celu publicznego na budowę stacji bazowej telefonii komórkowej wraz z wewnętrzną linią zasilającą i kanalizacją kablową wpłynął do wójta gminy Dzikowiec 29 grudnia ubiegłego roku.

Udało nam się ustalić, że maszt ma składać się ze stalowej wieży kratowej wraz z odgromnikiem o łącznej wysokości niespełna 56 metrów, która ma być usytuowana i posadowiona na fundamencie o powierzchni do 144 mkw. 

Wieża posiadać będzie dziewięć sztuk anten sektorowych instalowanych na wysokości 53 metrów nad ziemią do konstrukcji wieży i pięć sztuk anten radioliniowych zawieszonych na podobnej wysokości.

Nikt nie protestował

Na temat planowanej inwestycji w terminie 14 dni od dnia ukazania się zawiadomienia mogli osobiście w urzędzie wypowiedzieć się tamtejsi mieszkańcy. Mieli oni prawo do złożenia ewentualnych uwag lub zastrzeżeń.

W dzikowieckim urzędzie dowiedzieliśmy się, że żaden z mieszkańców nie zaprotestował, nie wpłynęła także żadna osobista lub zbiorowa petycja do włodarza.

- Na dzisiaj (31 stycznia - przyp. red.) nie został złożony żaden wniosek, skarga ani sprzeciw na planowaną inwestycję na działce nr 1020 w Lipnicy - poinformował przedstawiciel urzędu.

Teraz wszystko w rękach wójta Józefa Tęczy. Ten będzie musiał wydać decyzję w sprawie ustalenia lokalizacji masztu.

- Wójt gminy Dzikowiec będzie niniejszą sprawę rozpatrywał w oparciu o obowiązujące przepisy ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, kodeks postępowania administracyjnego oraz w oparciu o zgromadzony materiał dowodowy. Biorąc powyższe pod uwagę rozstrzygnięcie w tej sprawie zapadnie po analizie wskazanych przepisów prawa

- usłyszeliśmy w dzikowieckim urzędzie.

Play: To efekt kompromisu

Wszystko wskazuje na to, że mieszkańcy wsi doszli do kompromisu z operatorem sieci Play. Przynajmniej tak można wnioskować po braku uwag i zastrzeżeń do planowanej inwestycji. Tak też twierdzi sam inwestor.

- To nowa lokalizacja dla naszej inwestycji, będąca efektem kompromisu ustalonego podczas spotkania inwestora z mieszkańcami Lipnicy w ubiegłym roku. Lokalizacja pozostaje na wczesnym etapie i inwestor prowadzi dalej toczące się postępowania

- mówi Paweł Antończyk, przedstawiciel firmy P4.

Poprzedni maszt w sądzie

 Co natomiast z poprzednim masztem, który miał zostać wybudowany w innej części Lipnicy? Przypomnijmy, że wójt poparł wówczas wolę mieszkańców i wydał decyzję odmowną w sprawie ustalenia lokalizacji.

Po odwołaniu od decyzji włodarza przez inwestora SKO w Tarnobrzegu finalnie uchyliło zaskarżoną decyzję, przekazując sprawę do ponownego rozpatrzenia przez organ pierwszej instancji, w tym przypadku gminie Dzikowiec.

O postępy w sprawie zapytaliśmy w dzikowieckim urzędzie. W odpowiedzi usłyszeliśmy, że sprawa trafiła do sądu i aktualnie trwa postępowanie.

- SKO pismem z dnia 28 listopada 2022 roku poinformowało wójta o przesłaniu skargi na decyzję SKO stwierdzającą nieważność decyzji wójta gminy Dzikowiec o odmowie ustalenia lokalizacji inwestycji celu publicznego do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowie

- czytamy w przesłanym do redakcji piśmie. - Postępowanie administracyjne opisane powyżej jest w trakcie postępowania - podsumował Józef Tęcza.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy