Reklama

Reklama

Martwy BOCIAN CZARNY w Trześni. To wielka strata! [FOTO]

Opublikowano: 20 maja 2020 10:26
Autor:

Martwy BOCIAN CZARNY w Trześni. To wielka strata! [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kolbuszowscy policjanci wraz z lekarzami weterynarii wyjaśniali okoliczności śmierci niezwykle rzadkiego gatunku ptaka, znalezionego w Trześni. Martwy okaz bociana czarnego zauważyli w trakcie patrolu leśnicy. Podejrzewając, że ptak mógł zostać skłusowany, powiadomili policję. Przeprowadzone czynności wykluczyły, aby ptak padł ofiarą kłusowników.

Wczoraj (wtorek, 20 maja) przed południem, dyżurny policji z Kolbuszowej został powiadomiony o znalezieniu martwego bociana czarnego.

Ptaka zauważyli leśnicy patrolujący las w Trześni, w gminie Niwiska. Podejrzewając, że mógł on paść ofiarą kłusowników, powiadomili o tym miejscową policję. Martwy bocian czarny leżał  w niedalekiej odległości od drzewa, na którym znajdowało się gniazdo. Był poraniony. Policjanci poprosili o pomoc lekarzy weterynarii, którzy po wstępnych oględzinach zabrali ptaka do lecznicy. Po dokładnym zbadaniu bociana ustalili, że jest to samica bociana. Wykluczyli, aby do śmierci ptaka przyczyniły się inne osoby - informuje kom. Jolanta Skubisz-Tęcza oficer prasowy KPP w Kolbuszowej.

Bocian czarny jest bardzo rzadkim okazem. W Polsce ten ptak objęty jest ścisłą ochroną gatunkową. W powiecie kolbuszowskim jest tylko jedna strefa ochrony tego gatunku.

W województwie podkarpackim mamy 35 stref ochrony dla bociana czarnego, na terenie powiatu kolbuszowskiego jest jedna strefa tego gatunku - informuje Łukasz Lis, rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • rok temu | ocena +0 / -0

    ccc

    A w nadleśnictwie Brzostowa Góra jest w okolicach Mycek i Komorowa - gniazdo czarnego bociana i nie ma tam żadnej strefy - nawet nikt nie chce wspominać, że jest, .... że coś tam lata... nic nie lata (no kómory tak) lub mroczki w oczach, bo las jest przemysłowy...

  • rok temu | ocena +0 / -0

    Lole

    Powiadomili CPR Rzeszów a ten powiadomił dyżurnego policji.