Reklama

Mariusz Brito został mistrzem Polski!

Opublikowano:
Autor:

Mariusz Brito został mistrzem Polski! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Tytuł ten zdobył w Spale, gdzie odbywały się 27. Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów do lat 18 i 23 oraz 40. Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów w Trójboju Siłowym.

Mariusz startował w dwóch kategoriach: Junior do lat 23 i Senior do 74kg. O ile w Juniorach miał realne szanse medalowe, które zresztą wykorzystał, to już w Seniorach o „pudło” było mu zdecydowanie trudniej. Brito rywalizował bez sprzętu, więc w końcowy wynik musiał włożyć maksymalną siłę. Rywalizacja o podium trwała do ostatniego boju, w którym to „Mario” dźwignął 230kg w martwym ciągu, co okazało się kluczowe dla medalowej klasyfikacji. Łączny wynik Mariusza to 535kg (187,5kg w przysiadzie, 117,5kg w wyciskaniu leżąc i 230kg w martwym ciągu), które dały mu tytuł juniorskiego Mistrza Polski oraz brązowego medalisty w Seniorach. Poza tym Mariusz stanął przed szansą reprezentowania Polski w Mistrzostwach Europy, które mają się odbyć w duńskim Thisted w dniach 12-19 marca. O tym, czy Mariusz na nie pojedzie, zadecyduje w ciągu dwóch tygodni trener kadry. Oficjalnym sponsorem Mariusza jest firma MGMplay. Zawodnika można śledzić m.in. w StudiuMocy, kanale na popularnym serwisie YouTubie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE