Reklama

Maria Zawada nowym sołtysem Mazurów. Kim jest nowa gospodarz wsi?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: K. Ząbczyk

Maria Zawada nowym sołtysem Mazurów. Kim jest nowa gospodarz wsi? - Zdjęcie główne

Maria Zawada, radna powiatowa, została nowym sołtysem Mazurów.. | foto K. Ząbczyk

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Za nami wybory na sołtysów w czterech miejscowościach w gminie Raniżów. Jednym z sołectw pokieruje nowa osoba.

Mieszkańcy wsi Raniżów, Wola Raniżowska, Poręby Wolskie i Mazury wybierali swoich sołtysów. W każdej z miejscowości zgłosiło się po dwóch kandydatów. Lokale wyborcze były czynne w niedzielę (16 kwietnia) od godz. 8 do 16.

Po godz. 16 poznaliśmy pełne wyniki wyborów na sołtysów. W prawie wszystkich wspomnianych miejscowościach sołtysi pozostają bez zmian. Wyjątkiem i dużym zaskoczeniem jest fakt, że Jan Adamczyk, dotychczasowy sołtys Mazurów, przegrał wybory z Marią Zawadą, radną powiatową. Od teraz to ona będzie reprezentować wieś. 

O skomentowanie wyników poprosiliśmy nową sołtyskę Marię Zawadę (51 l.) z Mazurów. Nasza rozmówczyni nie kryła zadowolenia z wygranej.

- Jestem ogromie zadowolona i wdzięczna mieszkańcom, którzy na mnie głosowali

- mówiła sołtys Zawada. 

Nowa szefowa wsi pełni także funkcję radnej powiatowej. Czy nie będzie do kolidowało z nowymi obowiązkami?

- Mam nadzieję, że z pomocą mieszkańców i z Bożą pomocą dam radę sprostać nowym wyzwaniom i wymaganiom

- dodała Maria Zawada.

O wyniki wyborów zapytaliśmy Jana Adamczyka, wieloletniego sołtysa Mazurów, który pełnił tę funkcję przez trzy kadencje. Nie chciał on jednak komentować sprawy. 

Nowa sołtys Mazurów

Maria Zawada jest nauczycielem i kierownikiem kształcenia praktycznego w Zespole Szkół w Sokołowie Małopolskim. Jest także właścicielem zakładu PHU GLOB oraz pełni funkcję radnej powiatowej. 

Maria Zawada oficjalnie sołtysem

Marek Margański, sekretarz urzędu w Raniżowie poinformował, że Maria Zawada jest już oficjalnie nowym sołtysem wsi Mazury.

Tak głosowali mieszkańcy Mazurów

  • Jan Adamczyk - 79 głosów
  • Maria Zawada - 234 głosy
  • 8 oddanych głosów było nieważnych
  • Na 634 uprawnionych mieszkańców do głosowania swój głos oddało 321 mieszkańców.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy