Reklama

Reklama

Mandaty za nieszczepione psy nawet do 500 zł

Opublikowano: 4 września 2019 11:03
Autor:

Mandaty za nieszczepione psy nawet do 500 zł - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Analiza dotychczasowych szczepień zwierząt wykonana przez Główny Inspektorat Weterynarii w Warszawie wykazuje w ostatnich latach spadek ich ilości. - Zobowiązani jesteśmy do kontrolowania dokumentacji szczepień psów w gospodarstwach przy każdej kontroli weterynaryjnej - podkreśla Marek Olszowy, zastępca powiatowego lekarza weterynarii w Kolbuszowej. - W przypadku braku stosownych zaświadczeń będą nakładane mandaty karne.

Obowiązkowemu ochronnemu szczepieniu przeciwko wściekliźnie, zgodnie ustawą o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt podlegają psy powyżej 3 miesiąca życia na obszarze całego kraju.

- Posiadacze psów są obowiązani zaszczepić je w terminie 30 dni od dnia ukończenia przez psa 3 miesiąca życia, a następnie nie rzadziej niż co 12 miesięcy od dnia ostatniego szczepienia - informuje lek. wet. Olszowy.

Szczepienia psów przeciwko wściekliźnie wykonują lekarze weterynarii świadczący usługi weterynaryjne w ramach działalności zakładu leczniczego dla zwierząt. Psy poddane szczepieniu podlegają wpisowi do rejestru prowadzonego przez tych lekarzy. Po przeprowadzeniu szczepienia posiadaczowi psa wydaje się zaświadczenie lub dokonuje się wpisu w paszporcie, jeśli zwierzę taki posiada. Dane z rejestru szczepień przeprowadzonych w danym miesiącu są przekazywane powiatowemu lekarzowi weterynarii.

Za niezaszczepienie psa grozi kara grzywny do 500 zł. - Taka sama kara grozi w przypadku nieszczepienia kotów, jeżeli na danym obszarze został wprowadzony obowiązek ochronnego szczepienia kotów przeciwko wściekliźnie - zauważa powiatowy lekarz weterynarii w Kolbuszowej. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 lata temu | ocena +0 / -1

    ada

    Pedałow od biedronia zaszczepcie,bosa poważnymzagrozeniem dla ludzi.