Reklama

Małgorzata Jarosińska-Jedynak z Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej w Kolbuszowej. Szansa na miliony z Unii Europejskiej dla powiatu kolbuszowskiego[ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Dla samorządów z powiatu kolbuszowskiego już niebawem może pojawić się szansa na pozyskanie dużych pieniędzy z Unii Europejskiej. O tym mówiła Małgorzata Jarosińska-Jedynak z Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej.

Spotkanie z przedstawicielką ministerstwa odbyło się w piątek, 3 lutego, w budynku Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej. Zaproszeni zostali na nie samorządowcy z powiatów: kolbuszowskiego, tarnobrzeskiego, rzeszowskiego i strzyżowskiego oraz Zbigniew Chmielowiec, poseł na Sejm RP i Ewa Draus, wicemarszałek województwa podkarpackiego. 

Tematem spotkania były Fundusze Europejskie dla jednostek samorządu terytorialnego w perspektywie finansowej UE na lata 2022-2027.

- W nowym rozdaniu funduszy unijnych na politykę spójności będziemy mieć do dyspozycji ponad 76 miliardów euro. Pochodzą one z funduszy unijnych: Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego, Europejski Fundusz Społeczny+, Fundusz Spójności, Europejski Fundusz Morski, Rybacki i Akwakultury, Fundusz na rzecz Sprawiedliwej Transformacji

- wymieniała Ewa Draus, wicemarszałek. 

Małgorzata Jarosińska-Jedynak podkreśliła, że samorządowcy muszą być przygotowani, aby ubiegać się o pieniądze w pierwszych turach, ponieważ łatwiej jest wówczas uzyskać dofinansowanie.

- Zakładam, że macie gotowe projekty w szufladach i czekają tylko na to, żeby je złożyć

- mówiła przedstawicielka ministerstwa. 

W swoim wystąpieniu szczegółowo omówiła, na jakie inwestycje gminy i inne samorządy mogą ubiegać się o dofinansowanie z Unii Europejskiej. Wspomniała ona także o wkładzie własnym do poszczególnych zadań.

- Szukamy takich rozwiązań, które pozwolą wam ulżyć, żeby wkład własny był mniejszy w tych inwestycjach. Szukamy też rozwiązań, żeby następne edycje Polskiego Ładu mogły być wkładem własnym do projektów z Unii Europejskiej

- nadmieniła Jarosińska-Jedynak. 

Polska ma do wykorzystania 76 miliardów euro na lata 2022 - 2027. Samorządy mogą ubiegać się o pieniądze, chociażby na gospodarkę odpadami, gospodarkę wodno-ściekową, infrastrukturę ciepłowniczą i inne zadania. Przedstawicielka ministerstwa podkreśliła także, że wartością dodaną mają być inwestycje zawierające w sobie kwestie klimatyczne, chroniące środowisko czy odnawialne źródła energii. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy