Reklama

Majdański samorząd wybrał wykonawcę, który zajmie się w tym roku remontem i rozbudową dróg gminnych

Opublikowano: pt, 31 maj 2019 18:00
Autor:

Majdański samorząd wybrał wykonawcę, który zajmie się w tym roku remontem i rozbudową dróg gminnych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Przypomnijmy, że swój udział w przetargu na budowę, przebudowę i rozbudowę dróg na terenie gminy Majdan Królewski zgłosiły cztery firmy. Był to już drugi przetarg na realizację tego zadania. Pierwszy, z uwagi na zbyt drogie oferty, został unieważniony.

Na wykonawcę zadania wybrano firmę, która przedstawiła najkorzystniejszą, bo najtańszą ofertę.  Firma "Drokam" z Piaseczna wyceniła inwestycję na 2 mln 674 tys. 143 zł.

Przy okazji otwarcia ofert okazało się, że gmina zamierza przeznaczyć na to zadanie mniej, niż zaproponowała każda z firm, biorących udział w przetargu, bo 2 mln 516 tys. zł. Samorząd będzie musiał więc dołożyć do zadania dodatkowe 150 tys. zł.

Zakres prac

W ramach przetargu wykonanych ma zostać w sumie siedem dróg gminnych. Cztery z nich mają ulec rozbudowie, dwie mają zostać przebudowane, a jedna wybudowana. 

Nowe nawierzchnie mają zyskać dwie drogi w Majdanie Królewskim: droga wewnętrzna "Zbożowa" i "Droga Osiedla Podlasek".

W Krzątce rozbudowana ma zostać droga "Jasionka – Rębisze". Całkiem wybudowana zostanie w Hucie Komorowskiej publiczna droga gminna wraz z odwodnieniem. W Komorowie wyremontowany będzie odcinek "Skrzyżowanie – Janasówka ", a w Rusinowie - Stawisko - Gatka. W Brzostowej Górze remont czeka natomiast drogę relacji "Grabina - Brzostowa Góra". Zadania mają być gotowe do końca października.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.