Reklama

Majdański samorząd przymierza się do jednej z najdroższych inwestycji w tym roku

Opublikowano: pt, 5 kwi 2019 10:30
Autor:

Majdański samorząd przymierza się do jednej z najdroższych inwestycji w tym roku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Gmina Majdan Królewski ogłosiła przetarg na budowę i zagospodarowanie terenu zieleni i rekreacji w Majdanie Królewskim. Chodzi o plac znajdujący się przy ul. Jagiellońskiej.

Jak informuje Janina Wójtowicz, zastępczyni wójta gminy Majdan Królewski, inwestycja realizowana będzie przy unijnym wsparciu . - Gmina Majdan Królewski złożyła wniosek o dotację i zawarła 27 listopada ubiegłego roku umowę na dofinansowanie w kwocie 251 402 zł - wyjaśnia przedstawicielka urzędu gminy i dodaje, że wartość całego zadania to kwota 395 100 zł. Brakujące pieniądze wyłoży gmina ze swojej kieszeni. 

 

Fontanna i zwierzaki

W ramach inwestycji planowana jest budowa małego miasteczka ruchu, które pomoże dzieciom w zdobywaniu praktycznej wiedzy w zakresie karty rowerowej.

Wykonany zostanie również plac zabaw "zwierzaki", na którym zamontowane zostaną urządzenia dla najmłodszych w formie figur w kształcie zwierząt.

Utworzony zostanie także plac fontannowy. Zamontowany zostanie również kontener sanitarny oraz instalacje elektryczne paneli fotowoltaicznych.

 

Woda i kanalizacja

Druga część zadania przewiduje budowę: wiaty, zjazdu, drogi wewnętrznej  i chodników. W ramach prac wykonane zostaną roboty budowlane małej architektury placu fontannowego. Przyłączona zostanie woda i kanalizacja. Zamontowane zostanie również oświetlenie terenu.

 

Do połowy września

Inwestycja ma być gotowa do 15 września tego roku. Firmy, które chcą ubiegać się o wykonanie zadania, mają czas na złożenie swoich ofert do wtorku, 9 kwietnia. O wynikach przetargu poinformujemy na łamach Korso. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 3 lata temu | ocena +0 / -0

    mieszkaniec

    brak żlobkow dróg ale atrakcje za groba kase potrzebne komu ?

  • 3 lata temu | ocena +0 / -1

    Adrian Halat

    A nie passatem? Grzegorz W.?