Reklama

MAJDAN KRÓLEWSKI. Rzucili się na policjantów i uszkodzili radiowóz

Opublikowano:
Autor:

MAJDAN KRÓLEWSKI. Rzucili się na policjantów i uszkodzili radiowóz  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Sześciu mieszkańców powiatu kolbuszowskiego odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej oraz znieważenie funkcjonariuszy.

Do zdarzenia doszło w sobotę (24 sierpnia) około godz. 23, na ulicy Rynek w Majdanie Królewskim.

- Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, pomiędzy grupą mężczyzn, mieszkańców gminy Majdan Królewski, a jednym z gości weselnych, którzy świętowali w jednym z lokali, wywiązał się konflikt. Podczas interwencji mężczyźni nie stosowali się do wydawanych poleceń, dodatkowo jeden z nietrzeźwych mieszkańców gminy, był agresywny - informuje podkom. Jolanta Skubisz-Tęcza, oficer prasowy KPP w Kolbuszowej.

- Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do radiowozu. Wówczas grupa mężczyzn chcąc uwolnić swojego kolegę, zaatakowała policjantów i uszkodziła radiowóz - dodaje.

Na miejsce zostały skierowane dodatkowe patrole. W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze zatrzymali pięciu mieszkańców gminy Majdan Królewski, w wieku 20 - 27 lat. Szósty z uczestników, 29-letni mieszkaniec gminy, sam zgłosił się do jednostki policji.

W poniedziałek mężczyźni usłyszeli zarzuty stosowania przemocy w celu odstąpienia od prawnych czynności służbowych, znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy oraz uszkodzenia mienia.

Wobec dwóch sprawców prokurator zastosował m.in. dozór Policji oraz zakazy opuszczania kraju. Pozostali podczas przesłuchania przyznali się do przestępstw i dobrowolnie poddali się karze. W sprawie trwają dalsze czynności.

Za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusz ustawodawca przewiduje karę pozbawienia wolności do 3 lat, za zmuszania funkcjonariusza groźbą lub przemocą do odstąpienia od czynności służbowych do 5 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE