Reklama

Reklama

Majdan Królewski. Panele fotowoltaiczne, pojawią się na terenie gminy już w przyszłym roku

Opublikowano: ndz, 23 wrz 2018 10:00
Autor:

Majdan Królewski. Panele fotowoltaiczne, pojawią się na terenie gminy już w przyszłym roku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Samorząd podpisał umowę z wykonawcą, który dostarczy i zamontuje odnawialne źródła energii.

Reklama

Przypomnijmy, że samorząd w Majdanie Królewskim złożył partnerski wniosek o dofinansowanie z gminami: Grębów, Jasienica Rosielna, Markowa, Ostrów, Niwiska oraz Sędziszów Małopolski w ramach projektu "Rozwój Odnawialnych Źródeł Energii". Jak okazało się początkiem stycznia tego roku, partnerski wniosek "wypalił", co w praktyce oznaczało, że samorządy dostaną pieniądze.

Wspólny sukces

Wartość całego projektu, w którym udział bierze siedem gmin, wynosi prawie 15,8 mln złotych, z czego dofinansowanie to prawie 10 milionów złotych.  W przypadku gminy Majdan Królewski wartość projektu wynosi ponad 1 mln 737 tys. zł, dotacja - ponad 1 mln 88 tys. zł.

 W ramach przyznanej dotacji w gminie Majdan Królewski dofinansowanych zostanie 105 instalacji fotowoltaicznych, sześć powietrznych pomp ciepła i jeden kocioł na biomasę. 

Przetarg

W marcu gmina Niwiska, jako lider całego projektu, ogłosiła przetarg na realizację zadania. Zamówienie podzielono na trzy części: dostawę i montaż ogniw fotowoltaicznych, dostawę i montaż kotłów na biomasę oraz dostawę i montaż pomp ciepła.

W środę, 5 września, w Urzędzie Gminy w Niwiskach przedstawiciele siedmiu gmin podpisali umowę z firmą ML System z Zaczernia, która wygrała przetarg i zajmie się montażem instalacji fotowoltaicznych.

- Zgodnie z otrzymanymi od przedstawiciela firmy informacjami w 2018 roku zostaną przygotowane i zmagazynowane wszystkie instalacje, natomiast montaż będzie prowadzony w 2019 roku - informują majdańscy urzędnicy i dodają, że podpisana jest również umowa na montaż powietrznych pomp ciepła. - Ta część zadania ma zostać zrealizowana na terenie gminy Majdan Królewski jeszcze w tym roku. W trakcie realizacji jest natomiast trzecie z zadań - postępowanie przetargowe na piece na biomasę - czytamy na stronie internetowej UG w Majdanie Królewskim.


Więcej w aktualnym numerze Korso.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 3 lata temu | ocena +6 / -0

    Czesio

    Jak zwykle. Pompy ciepła dostaną. Najbliżsi urzędnicy Gdzie była informacja na temat pomp ciepła i kotłach na bio masę. Wszystko ukrywają przed ludźmi Wszystkich w tym urzędzie gminy powinno się wymienić Wszyscy mówią ze trzeba mieć znajomosci Z wójtem to coś załatwisz.