Reklama

Majdan Królewski. Panele fotowoltaiczne, pojawią się na terenie gminy już w przyszłym roku

Opublikowano:
Autor:

Majdan Królewski. Panele fotowoltaiczne, pojawią się na terenie gminy już w przyszłym roku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Samorząd podpisał umowę z wykonawcą, który dostarczy i zamontuje odnawialne źródła energii.

Przypomnijmy, że samorząd w Majdanie Królewskim złożył partnerski wniosek o dofinansowanie z gminami: Grębów, Jasienica Rosielna, Markowa, Ostrów, Niwiska oraz Sędziszów Małopolski w ramach projektu "Rozwój Odnawialnych Źródeł Energii". Jak okazało się początkiem stycznia tego roku, partnerski wniosek "wypalił", co w praktyce oznaczało, że samorządy dostaną pieniądze.

Wspólny sukces

Wartość całego projektu, w którym udział bierze siedem gmin, wynosi prawie 15,8 mln złotych, z czego dofinansowanie to prawie 10 milionów złotych.  W przypadku gminy Majdan Królewski wartość projektu wynosi ponad 1 mln 737 tys. zł, dotacja - ponad 1 mln 88 tys. zł.

 W ramach przyznanej dotacji w gminie Majdan Królewski dofinansowanych zostanie 105 instalacji fotowoltaicznych, sześć powietrznych pomp ciepła i jeden kocioł na biomasę. 

Przetarg

W marcu gmina Niwiska, jako lider całego projektu, ogłosiła przetarg na realizację zadania. Zamówienie podzielono na trzy części: dostawę i montaż ogniw fotowoltaicznych, dostawę i montaż kotłów na biomasę oraz dostawę i montaż pomp ciepła.

W środę, 5 września, w Urzędzie Gminy w Niwiskach przedstawiciele siedmiu gmin podpisali umowę z firmą ML System z Zaczernia, która wygrała przetarg i zajmie się montażem instalacji fotowoltaicznych.

- Zgodnie z otrzymanymi od przedstawiciela firmy informacjami w 2018 roku zostaną przygotowane i zmagazynowane wszystkie instalacje, natomiast montaż będzie prowadzony w 2019 roku - informują majdańscy urzędnicy i dodają, że podpisana jest również umowa na montaż powietrznych pomp ciepła. - Ta część zadania ma zostać zrealizowana na terenie gminy Majdan Królewski jeszcze w tym roku. W trakcie realizacji jest natomiast trzecie z zadań - postępowanie przetargowe na piece na biomasę - czytamy na stronie internetowej UG w Majdanie Królewskim.


Więcej w aktualnym numerze Korso.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE