Reklama

MAJDAN KRÓLEWSKI. Dzieciaki już korzystają

Opublikowano: czw, 3 paź 2019 18:56
Autor:

MAJDAN KRÓLEWSKI. Dzieciaki już korzystają - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Prace, związane z budową i zagospodarowaniem publicznego terenu zieleni i rekreacji w Majdanie Królewskim, mają się ku końcowi. Najmłodsi mieszkańcy z przygotowanych dla nich atrakcji już korzystają.

Rewitalizacja placu przy ulicy Jagiellońskiej w Majdanie Królewskim była jedną z najdroższych inwestycji w tym roku w gminie. W czerwcu wójt Jerzy Wilk podpisał umowę na realizację tego zadania z firmą "Arko" z Dzikowca, która została wybrana w drodze przetargu.

Zakres pierwszej części robót objął budowę małego miasteczka ruchu, które pomoże dzieciom w zdobywaniu praktycznej wiedzy w zakresie karty rowerowej. Wykonany został również plac zabaw "zwierzaki", na którym zamontowano urządzenia dla najmłodszych w formie figur w kształcie zwierząt. Utworzony został także plac fontannowy. Zamontowano również kontener sanitarny oraz instalacje elektryczne paneli fotowoltaicznych.

 Druga część zadania przewidywała budowę wiaty, zjazdu, drogi wewnętrznej  i chodników. W ramach prac wykonane zostały roboty budowlane małej architektury placu fontannowego. Przyłączona została woda i kanalizacja. Zamontowane zostały również oświetlenie terenu.

Wartość całkowita projektu wyniosła 882 tys. 771 zł, w tym unijne dofinansowanie -  251 402 zł.

Dzięki inwestycji dzieci i młodzież będą aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Jak informują majdańscy urzędnicy, obiekt będzie ogólnodostępny i nieodpłatny dla wszystkich mieszkańców. - Plac, który powstał, to bardzo fajna sprawa dla dzieciaków - mówi mama czteroletniego Adasia. - Największą atrakcją są, według mojego syna, te kolorowe zwierzątka - zauważa nasza rozmówczyni i dodaje, że teraz będzie częściej przychodzić ze swoim dzieckiem na plac przy Jagiellońskiej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 lata temu | ocena +0 / -1

    majdaniak

    Sam pomysl 9k. ale usytuowanie tuz przy DK9 pomyłka.