Reklama

Magazynier, nie magister

Opublikowano:
Autor:

Magazynier, nie magister - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Przybywa osób między 18 a 24 rokiem życia, które mają problem ze znalezieniem pracy. Co gorsze, coraz więcej bezrobotnych w swoim życiorysie może się pochwalić wyższym wykształceniem.

Takie niepokojące informacje przedstawiła na ostatniej sesji rady powiatu Elżbieta Kapusta, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kolbuszowej. – Jest to bardzo niekorzystne zjawisko – powiedziała dyrektor pośredniaka . – Wiele programów kierujemy do osób młodych, poniżej 30 roku życia. Dalej jednak udział procentowy tej grupy w ogólnej liczbie bezrobotnych jest dosyć duży – dodała.

Nieco więcej
Na koniec marca w kolbuszowskim PUP-ie zarejestrowanych było 3180 osób, z czego 1551 to kobiety. Z prawa do zasiłku korzystało w sumie 365 bezrobotnych. – W porównaniu do grudnia ubiegłego roku liczba bezrobotnych wzrosła o pięć osób, chociaż w pierwszym kwartale zarówno wyrejestrowanych jak i zarejestrowanych mieliśmy ponad tysiąc osób – podkreśliła Elżbieta Kapusta. Po pierwszych trzech miesiącach zmniejszyła się nieco stopa bezrobocia (jest to liczba osób bezrobotnych zarejestrowanych w pośredniaku w stosunku do liczby osób czynnych zawodowo – przyp. red.). Na koniec marca wyniosła 13,1 proc. i była niższa od średniej stopy bezrobocia wyliczonej dla województwa o 0,2 proc.

Więcej w Korso nr 25/22.06.2016

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE