Reklama

Łukasz Gniewek: Dam szansę młodzieży. Rozmowa z nowym, grającym trenerem Wilgi Widełka

Opublikowano:
Autor:

Łukasz Gniewek: Dam szansę młodzieży. Rozmowa z nowym, grającym trenerem Wilgi Widełka  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI - Nigdy nie mówiłem, że nie wrócę – tłumaczy Łukasz Gniewek, nowy grający trener Wilgi Widełka. Zespół po spadku z klasy okręgowej nie chce sprawdzić się w A klasie. Nowy sezon rozpocznie od walki na najniższym szczeblu rozgrywkowym (klasa B).

Wracasz do Wilgi w nowej roli. Ktoś cię zachęcał do podjęcia się pracy szkoleniowca czy sam poczułeś, że trzeba teraz się wykazać?

- Chciałbym się sprawdzić, wykazać i coś udowodnić, ale przede wszystkim chciałbym zachęcić miejscową młodzież do gry w piłkę, nie tylko na szkolnym orliku, ale również podczas większej presji, z czym związane są mecze ligowe. Jeśli chodzi o zachętę, to były głosy zarządu, aby coś zmienić w miejscowej piłce.

 

Zastanawiałeś się długo? Były obawy?

- Długo się zastanawiałem, a obawy są dalej, ale zobaczymy, co czas pokaże. Trzeba być dobrej myśli i mam ogromną nadzieję, że młodzież mnie nie zawiedzie. Dam jej szansę.

 

Wilga przejdzie teraz ogromne zmiany kadrowe. Teraz pierwszeństwo będą mieli mieszkańcy Widełki, ale oprócz tego szukasz też doświadczonych ludzi z zewnątrz?

- Myślę, że Widełka jest tak dużą miejscowością, że spokojnie powinniśmy zbudować odpowiednią kadrę. Oczywiście doświadczeni gracze byliby autorytetem dla młodych sportowców i motywacją. Jeśli chodzi o wzmocnienia z zewnątrz, to chyba już wystarczy, ten sposób budowania drużyny w Widełce nikomu nie przyniósł nic dobrego.

 

Za wami już pierwsze "rozruchowe" treningi. Jak z frekwencją? Młodzież się garnie czy trzeba ją zachęcać?

- Troszkę frekwencja zawodzi, ale myślę, że wszystko idzie w dobrym kierunku.

 

Więcej w aktualnym Korso.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE